Soutěžící se začali do haly sjíždět hned od ranních hodin. Jako na každé taneční soutěži před samotným kláním nechyběly nejdříve prostorové zkoušky, porada vedoucích tanečníků a porada poroty.

Poté už nic nebránilo v tom, pustit se do soutěžního klání, předvést svou choreografii a změřit síly s ostatními soutěžními kolektivy. Pořadatelem krajského kola Emco dance life tour byla domácí taneční skupina Freedom.

Ústeckou krajskou metropoli také reprezentovali Marverci, neštěmický Taneční klub Domino a ústecký Sportovní taneční klub Gebert.

Celý soutěžní den byl rozdělen do dvou částí. V dopoledních hodinách se taneční kolektivy utkaly v art kategoriích a odpoledne předvedly své umění ve streetových tancích.

Podle slov organizátorky soutěže Silvie Netíkové se ve Slunetě představily dokonale připravené týmy a s výbornými choreografiemi.

„Troufám si říci, že Ústecký kraj je silný region a některé taneční kolektivy se dostanou díky vynikající práci choreografů až do finále mistrovství České republiky,“ zhodnotila krajské kolo Netíková.

Výkony hodnotila odborná porota ve složení Hana Drbohlav, Daniela Fantová, Jindřich Hes, Miluše Petrová, Eva Vysloužilová a předsedkyně poroty Dana Klasová.

Pořadem provázela půvabná Eva Vlková.