Autorskou Portu za písničku Klonovaná (autor Petr Šticha) získala skupina Esence, Praha.

Cenu Ústecký stříbrňák, což je cena pro nejlepší písničku trampské kapely, za song Pátý jezdec je strach, získala skupina Dominika z Ostravy.

Diváckou Portu získala čtyřčlenná vokální skupina Pětník z Prahy. Zpívala i písničky od Jo-jo Bandu, například Kladno. Na Portě byli popáté a poprvé vyhráli.

Cenu v kategorii Interpretační Porta získala moravská skupina Alibaba. Hráli své autorské věci a skupina se zúčastnila finále Porty už loni. Letos přijela v tříčlenném obsazení, loni jich bylo pět.

Všichni zpívali po třech písničkách.

Miss Porty se stala teprve devítiletá žačka třetí třídy Alena Matlášková z Ostravy. Pochází z ostravské rodinné skupiny Marod. Hraje na flétnu a zpívá. Je to její první úspěch.

Její maminka prozradila, že její 12letý bratr René je všestranně nadaný – moderuje a sklízí úspěchy. Jeho sestra Alenka se proti němu ale až teď poprvé prosadila.

„O jejím vítězství rozhodl nejmladší člen redakčního týmu časopisu Portýr,“ řekl Josef Vejlupek, jeden z pořadatelů.

Vejlupek dodal, že se akce účastnilo asi 1000 lidí.

Od 20.00 hodin vystupoval například Wabi Daněk, úderem osmé se navíc připojil do živého vysílání také Český rozhlas - Sever.

Zatímco na podobných akcích je používání mobilních telefonů zakázané, moderátor Vladimír Čech diváky požádal, aby zavolali ještě své známé.