ústecké Hitrádio FM, bude pro všechny jistě sladkou tečkou za prázdninami.

Poslední srpnový víkend, v sobotu 28. srpna, vystoupí v Letním kině v Ústí nad Labem velké množství skvělých muzikantů.

Festival Labské léto zahájí místní kapela Wono sito sedne. Návštěvníci si ale jistě vyberou z pestré škály vystupujících interpretů českého rocku a popu.

Romantik Ledecký

„Přijede Peter Nagy s kapelou Indigo, Janek Ledecký se svou skupinou Žentour, také Ivan Mládek se skupinou, zpěvačka Eva Pilarová a spousta dalších,“ uvádí Michaela Mokrá, obchodní ředitelka Hitrádia FM a vedoucí organizačního týmu Labského léta.

A kdo je podle ní největší „hvězda“ festivalu? „Rozhodně to budou Mig 21 se známým zpěvákem a hercem Jiřím Macháčkem,“ myslí si Michaela Mokrá.

A které kapely oslovily diváky v minulých ročnících festivalu?

„Každoročně zde vystupuje bavič a zpěvák Vladimír Hron, který zajisté pobaví publikum. Stejně tak jsou oblíbení u dětí i dospělých Maxim Turbulenc nebo Peter Nagy. Lidé zde uvidí umělce, kteří se na některých z našich akcí již objevili.

Umělců z ČR není až tolik, které bychom chtěli zvát. Ale s těmi, které jsme již pozvali, máme dobré zkušenosti z předchozích ročníků nebo z plesu North music,“ říká pořadatelka.

Akce začíná od 13.30 hodin a bude ukončen zhruba kolem 23.00 hodiny velkým ohňostrojem.
Celým dnem vás bude doprovázet známá moderátorská dvojice z Hitrádia FM – Zdeněk Lukesle a Jitka Mesárošová.

Nejen dobrá muzika

Kromě hudebních vystoupení je připraven i pestrý doprovodný program. Pro děti jsou přichystané různé atrakce a stánky s cukrovou vatou. Pro dospělé tu budou stát stánky s pivem a občerstvením.

„Jako již v minulých ročnících budou pokračovat také soutěže o nejrůznější ceny. Hlavní cenou je zájezd v hodnotě 30 tisíc korun od společnosti Čedok,“ prozradila Michaela Mokrá.

Stále oblíbenější

Od prvního ročníku se návštěvnost oblíbeného festivalu zněkolikanásobila. Počet návštěvníků se vyšplhal z tisícovky na čtyři tisíce.

„Návštěvníci jistě uvítají, že cena vstupenek bude stejná jako loni. Takže 200 korun zaplatí dospělý, 50 dítě a 400 Kč stojí rodinná vstupenka,“ dodává Michaela Mokrá.

Předprodej začíná 10. srpna v rádiu Hitrádia FM . Lístky stojí 150 Kč pro dospělého, 350 pro rodinu a 50 pro dítě.