The Boom Beatles Revival Band z Ústí čeká afterparty ke 20. vánoční show v sobotu 22. ledna v ČS, zahrají motorkářům v Lovosicích i k výročí rádia
Loni oslavili The Boom Beatles Revival Band dvacet let a mají se čím chlubit! Už 3 x hráli v Liverpoolu (2006 – 2008, z toho 2 x s vlastním orchestrem), tančil na ně Český Woodstock – Trutnov Open Air (2004 – 2005)…

I jejich benefice jsou již tradicí. V Ústí hrají pravidelně pro klášterní zahradu a dělají vánoční koncerty. I ten skvělý loňský s bratry Neckářovými byl benefiční, výtěžek cca 35 tisíc korun dostane onkologie ústecké Masarykovy nemocnice. Kapela ho předá onkologii v sobotu 22. ledna v Činoherním studiu (ČS), kde také zahraje pro členy svého orchestru. Poděkuje jim tak.

Na zmíněném plese – oslavě narozenin rádia Fajn North Music v sobotu 19. února v DK Ústí – zahrají vedle The Boom také Verona, David Koller s kapelou, Nightwork a Daniel Nekonečný a zatančí úspěšná místní TS Marverci.

Na otázky Deníku odpovídal zpěvák a kytarista The Boom Pavel Nepivoda.

Kolikátý „děkovací“ koncert The Boom to v ČS bude?

Náš 20. vánoční koncert byl v pořadí čtvrtý s benefičním zaměřením, jde tedy o 4. afterparty s předáním symbolického šeku. Jde nejen o poděkování všem partnerům koncertu, ale především o neformální dík všem muzikantům a všem zúčastněným při produkci koncertu. Koncert je tedy pokračováním tradice afterparty po vánočních koncertech s orchestrem.

Proč je unplugged, akustický? Aby to bylo něco jiného – a nepotřebovali jste orchestr?
Afterparty byly vždy spíše oslavou a posezením s akustickými kytarami. Ale v poslední době jsme si řekli: „Proč si nezahrát pro sebe a pro muzikanty z orchestru trochu víc nahlas a třeba i k tanci?“ Takže se to vyvinulo na kompromis mezi akustickým a elektrickým hraním. Nebylo by vůbec špatné, kdyby si všichni z orchestru vzali svoje a společně jsme zahráli.

Poslední roky také spojujete lednový koncert v ČS s předáváním peněz. Bude to tak i letos?
Na akci bude přítomen zástupce Onkologického oddělení Masarykovy nemocnice (MN) a jemu bude předán symbolický šek. V dalším týdnu bude částka vložena na náš transparentní účet a odeslána příjemci.

Kolik zhruba onkologie dostane?
Dosud dobíhají některé platby a výše některých poplatků ještě není známa. Doufáme, že se to do pátku vyjasní a na symbolickém šeku už bude v sobotu uvedena finální částka. Již teď je ale jisté, že to bude něco kolem 35 000 Kč.

Zajímá vás, jak bude využita?
V posledních třech letech, kdy byly výtěžky věnovány na konto Oddělení dětské chirurgie MN, jsme panu primáři Polákovi vždy tuto otázku kladli. Překvapilo nás, že částka v řádech desítek tisíc je pro oddělení významná. Jednalo se většinou o nákup materiálu, který nebylo možné proplatit přes pojišťovnu.
Tato otázka na afterparty také určitě padne. Sami bychom si přáli, aby byl výtěžek věnován např. na výmalbu prostor. Letos jsme věnovali výtěžek koncertu právě tímto směrem na četná doporučení s poukázáním na stav prostředí oddělení. Ale je samozřejmě na příjemci, jak částku využije.

Uvažujete také o malém vystoupení i pro pacienty? Nebo se spíš budete držet tvrzení, že „ticho léčí“?
Tuto možnost určitě se zástupcem oddělení prodiskuttujeme. Ale řekl bych, že platí spíše druhá část otázky.

Co zahrajete na narozeninách Rádia North Music v sobotu 19. února v DK Ústí? Bude to velký rozdíl od koncertu v Činoherním studiu?
V poslední době jsme si zvykli na plesech stejně jako na malých koncertech hrát vždy průřez celou tvorbou Beatles s důrazem na starší část repertoáru.
No a na jednotlivé plesy pak – dle zaměření a hodiny vystoupení – vybíráme konkrétní skladby Beatles. Většinou se ale jedná o ty svižnější a známější.

Je jiné hrát pro lidi ve společenském než v džínách?
Je rozdíl hrát v klubu, kde se publikum většinou víc odváže, ale záleží i na hodině produkce. Kolikrát i na plesech, většinou po půlnoci, jsme odměněni pěkným odvazem.
Ta otázka se ale dá pochopit i ve vztahu k našemu oblečení. Ještě před pár lety jsme totiž hrávali v civilu, ale poslední dobou chceme, aby atmosféra koncertu byla alespoň trochu dokreslena i naším zevnějškem. Volíme pro koncerty serióznější oděv, roláky nebo obleky. Nejedná se ale o kopie kostýmů Beatles.

Jak je pro Boom obvyklé hrát na plesech? A zní tam víc rokenroly od Beatles než jejich pozdější hity?
Hraní na plesech jsme se nikdy nebránili a dosud jsme na ně zváni, protože stále snad platí, že hudba Beatles může potěšit většinu publika. Rokenroly naše vystoupení zakončujeme a většinu repertoáru tvoří starší skladby.

Hráli Beatles plesy, jak je známe my?
Myslím, že šlo spíše o taneční zábavy jen před, maximálně z počátku Beatlemánie.

Kolik plesů vás letos čeká, i maturitní? A po kraji nebo i jinde?
Letos je plesů, kde budeme účinkovat relativně méně, jedná se o pár místních maturitních plesů, jeden městský ples v Jablonci a jeden motorkářský v Lovosicích.

Loni už zase nebyl na vašem vánočním koncertu dirigent. Proč? A chyběl vám hodně?
Spolupráce s dirigentem k naší lítosti skončila, než stačila pořádně začít, jednalo se v podstatě o několik zkoušek a tři koncerty. K rozchodu mezi námi došlo, řekněme, kvůli názorovým neshodám. Ale třeba není všem dnům konec a na spolupráci opět navážeme. Nebo se objeví někdo jiný.
Letos jsme absenci dirigenta poměrně výrazně pocítili při zkoušení skladeb na vystoupení s bratry Václavem a Janem Neckářovými.