V tradici mezi sebou „soupeří“ ústecké akce Ples všech Ústečanů (sobota 29. ledna) a oslavy narozenin rádia Fajn North Music (sobota 19. února). Vznikly stejný rok, čísly se liší. Rádio se loni vyhnulo „nešťastnému“ pořadovému číslu 13.

A na co se tedy letos mohou Ústečané těšit? O tom promluvil Zdeněk Kymlička…

Jak moc klidnou akcí bude 14. Ples všech Ústečanů – a proč? Nemá být ples spíše třeskutou zábavou?
Pod pojmem klidným myslím skutečnost, že nebude překročena kapacita, abych měl větší zisk. Lidé budou mít prostor na parketu, na pití nebudou čekat hodinu, nebudeme zavírat pro běžné návštěvníky např. balkon, aby tam měla místní „honorace“ raut. Jsme všichni Ústečané.
V těchto podmínkách se můžete třeskutě bavit. Já sám vám k tomu chci vytvořit ideální podmínky.

Tvrdíte také, že na něm bude „zakázaná politika“. V jakém smyslu?
Ples není plesem žádné politické strany. Je to Ples všech Ústečanů a jak vidíte, tento název neskrývá ve svém názvu žádnou politickou stranu a ani straničku.

Bude mít ples nějaké téma? Motto?
Přiznávám – nejsem velkým příznivcem různých témat plesu. Ples Ústečanů je tradiční ples, který snad – jako jeden z mála – má svoji velkou živou kapelu a ne jen half playbackové doprovody zpěváků. Protože živý orchestr je živý orchestr – ten ničím nenahradíte!

Kde a jak lze získat vstupenky? Také po internetu?
Vstupenky prodává pokladna Národního domu. A mám radost – je o ně slušný zájem.

Lístek stojí letos 300 a 400 korun, dražší lístky jsou přímo do sálu. Znamená to tedy, že Ples Ústečanů od loňska zlevnil?
Ano, snažil jsem se maximálně snížit cenu vstupenek. Je to i po dohodě s některými sponzory. Doba není ideální a Ples všech Ústečanů nemá být jen pro ty, kteří žijí „o nulu lépe“ než průměrný Ústečan.

Chystáte i doprovodný program?
Nevím přesně, co myslíte slovy „doprovodný program“. Mohu však prozradit, že pro diváky připravujeme jedno překvapení. Řeknu jen jedno slovo. Rasputin. Někdo již možná ví, někdo třeba zatím jen tuší…

Tu neobvyklou pánskou skupinu, která tančila i v Talentu, uvidí Ústí asi poprvé. Je ale někdo, kdo se na Ples Ústečanů pravidelně vrací?
Jediným umělcem, který vystoupil na všech „Ústečanech“, je diskžokej Víťa Suchevič. Letos tento první ústecký diskžokej bude mít těsně před šedesátkou. Podeváté vystoupí orchestr Golem a myslím, že už pošesté moderátor Ondra Vodný.

Čeho se můžeme nadít od Vladimíra Hrona? Chystá novinky? A zatančí a zazpívá i s Terezou Kerndlovou?
Vladimír Hron je gejzír nápadů, gejzír pohody. Myslím, že ani on do poslední chvilky neví, co „provede“.

Kdo naopak bude plesat s Ústečany zcela poprvé? A můžete jej pár slovy představit? Kdo je to třeba Jarda Hypochondr?

Znáte ten obrovský hit o šenkýřce, která se má svléknout do naha, aby se ukázala její pěkná postava?

Neznám, bohužel. Ale jak jsem to sondoval ve svém okolí, jsem asi jediný. Tak jinak. Koho vy sám považujete za největší hvězdu plesu?
Každému se líbí někdo jiný. Já mohu říci, že největší hvězdou je ten či ten a po plese mi řada lidí bude volat, že se jim nejvíc líbil někdo jiný…

Dost vyhýbavá odpověď, nemyslíte? Tak ještě jednou stejná otázka…
Ale on ples opravdu není jen o velkých hvězdách šoubyznysu! Pořadatel ho – a klidně i bez superhvězd – musí připravit tak, aby se divák pobavil, napil se a zatancoval si.
Vždyť k je čemu ples, kde vám pak divák řekne: „Přišel jsem, chytil mne dav a unášel mne nacpaným sálem a ve tři ráno mne ten dav zase vyhodil před kulturák. A já z něj nevím nic. Jen to, že jsem se nenapil a všechno řvalo.“

Na co se nejvíc těšíte? Až vyvěsíte nad vchod DK či k jeho pokladně nápis Vyprodáno?
Ten nápis jsem mohl dát nad vchod již třináctkrát, ale nedávám ho. Nejvíc se těším, až v době, kdy ještě všichni budou spát, skončím s kolegy demontáž všech věcí a zavřu za sebou dveře Domu kultury.

Je riziko pořádat velký ples. Konkurence je značná, lidé šetří, většinou jdou na jeden opravdu velký a pak k hasičům či zahrádkářům…
Pořádat ples vždy bylo, je a bude riziko. Zvláště dnes, když metody některých jiných pořadatelů nejsou zrovna nejférovější.