Symbolický šek s částkou 35.300 korun v sobotu 22. ledna večer v Činoherním studiu v Ústí převzal David Šulc, zástupce primáře onkologie MN.

Stalo se tak na koncertě skupiny The Boom, který byl poděkováním partnerům benefičního koncertu; všem kteří pomohli, technice, zpěvačkám sboru a hudebníkům velkého symfonického orchestru. Tělesa z přátel, šikovných hudebníků z Ústí, Teplic a dalších míst, kteří s The Boom pravidelně na obou beneficích – té jarní pro zahradu Dominikánského kláštera v Ústí a vánoční pro Masarykovu nemocnici – pravidelně hraje.

„Je to záslužný čin hodný následování,“ měl z benefice i jejího výtěžku radost lékař (na snímku uprostřed The Boom).

„Za tuto částku lze pořídit třeba důležitou infuzní pumpu, nebo fixační zařízení pro radioterapii. Určitě budeme přemýšlet, jak s penězi naložit. Taková částka je pro nás důležitá, budeme ji chtít využít pro pacienty smysluplně a účelně,“ slíbil David Šulc.

Sám bude rád, když se benefiční koncert o Vánocích 2011 zopakuje. „Skupinu The Boom máme rádi, taková benefice je navíc hezký příklad hodný následování. Mělo by to tak fungovat,“ dodal zástupce primáře ústecké onkologie.

Koncert, který pro onkologii desítky tisíc korun vydělal, se odehrál před Vánocemi 2010. Jeho hlavními hosty ve velkém sále Domu kultury Ústí byli bratři Jan a Václav Neckářové. Zpívali své velké hity sami, s The Boom a také s chlumeckým dětským sborem Koťata. Navíc kvůli vystoupení v Ústí museli přijet domů do Prahy z Mnichova taxíkem. Vraceli se totiž přes Německo z USA, kde hráli pár koncertů také pro krajany, ale sněhové bouře a kalamity způsobily rušení letů v SRN.

„Posedávali a polehávali jsme s bráchou na lavičkách na letišti a čekali. Ale takových nás tam bylo mnoho a počkat si až na letadlo, koncert v Ústí bychom nestihli. To jsme ale nemohli Ústečanům a The Boom udělat, takže jsem zvolili jedinou možnost v tu chvíli - taxi,“ prozradil hudebník, dirigent a autor písniček Jan Neckář, mladší bratr Václava Neckáře (nar. 1943 v Praze), který se v Ústí nad Labem v roce 1949 narodil. Bratři pak bydleli na Klíši v Resslově ulici.

Největším lákadlem výročního 20. vánočního koncertu The Boom byla samozřejmě hudba slavných Beatles a jejich členů i v úpravách pro symfonický orchestr. A tedy tak, jak je Brouci nikdy živě nehráli. The Boom si na vánoční show přizvali také beatovou skupinu Bonifanti a zpěváky Vitora Sodomu i Karla Kahovce.

Na akci, kde The Boom zahráli i na malém pódiu uprostřed velkého sálu DK – a pro legraci v parukách ukázali i svůj vlastní revival - si mohli návštěvníci tradičně prohlédnout také výstavu fotografií ústeckého fotografa Miroslava Rosendorf. Ukazovala snímky z minulých vánočních koncertů The Boom i z jejich tří vystoupení v Liverpoolu, rodišti Beatles.