Doma se přehnala bouře – dorazili mako!mako. V úterý 22. února se v ústeckém klubu Doma konala 8. Nová Papučpárty. Hlavní hvězdou večera se stali finalisté soutěže Česko-Slovensko má talent – čtveřice mako!mako.

Od sedmi do klubu přicházeli zjevně natěšení lidé. Proud ustal až před desátou hodinou – to už se sympatická čtveřice připravovala na vystoupení. Ten, kdo přišel jen pár minut před začátkem, se musel spokojit s horším místem. Ta lepší byla zabraná většími nadšenci.

Když se Michal, Andrew, Kristína a Streno objevili na pódiu, srdce přítomných zaplesala. Své nadšení kapele dokazovali během celého večera hlasitými ovacemi. Jejich oblíbenost nespočívá pouze v originálním hudebním zážitku, ale také v přívalu energie, který směrem k publiku proudí. Je to jednoduše smršť, která s sebou strhává všechny poblíž.

Dokonce jsem si během vystoupení všimla, že členové německé hiphopové kapely Cabeljau si koncert užívali a pohupovali se do rytmu.
Samozřejmě v průběhu večera se objevily nějaké chyby, na které upozornili všímaví šťouralové. Ale ty se pro celkový dojem odpouští… Můžeme si tedy přát jedinou věc – víc takových akcí.

A k reportáži i rozhovor se členy skvělého seskupení…

Jak vám soutěž Česko-Slovensko má talent změnila život?
Michal: No, změnilo to náš život v tom, že se všechno asi tak zdesetinásobilo. Máme víc koncertů, víc fanoušků a to je super, protože se to dostane k víc lidem a my si více zahrajeme. To je paráda.
Andrew: Když budu konkrétní, tak co se týká fanoušků, tak na facebooku jich je 60x tolik a koncertů 3x tolik.
Kristína: Je to přesně tak.

Plánujete teď nějaké velké vystoupení, festivaly nebo třeba CD?
Kristína: Plánujeme, protože jedno každé vystoupení je velké vystoupení. A desku plánujeme taky a to bude taky velký (smích). Čekají nás další věci. Začalo to po soutěži a je to všechno před námi, koncerty se nám teď zhušťují a doufáme, že to CD brzy natočíme a že brzy vyjde.
Andrew: Vidím, že k tomu nikdo nic neříká, ale my stále slibujeme to CD a je nám trapně, ale už máme konkrétní termín studia. A pokud se nám nestane něco špatného shůry, tak v tom studiu budeme v březnu nahrávat.
Streno: S otázkami ohledně festivalů se obraťte na naši manažerku, jelikož je šikovná a všechno ví. A pokud ne, tak to najdete na našem webu.
Manažerka Vendula Šrýtrová: Co se týká festivalů, tak doufáme, že se dostaneme na Colours of Ostrava, ale zatím je to takové složité. Jinak se na velké festivaly zatím nikam nechystáme. Na koncerty odkazují naše stránky, tam je vše potřebné. Ty stránky jsou www.makomako.cz

Andrewe, jak se ti hraje v Ústí? Vždyť všichni víme, že jsi místní.
Tak stydím se víc než normálně, ale na druhou stranu si to člověk víc užije, protože je tady ta podpora.

A co vás čtyři napadne, když se řekne Papučpárty?
Michal: Mě napadne naše domácí hospoda, kam jsme chodili taky v bačkorách, takže je mi tohle velmi sympatické. Jen mě mrzí, že to opravdu není někde na kolejích.
Andrew: Napadne mě moje přítelkyně, naše manažerka, se kterou jsem začal právě na Papučpárty chodit.
Kristína: Mne napadne farebný papagáj (smích).
Streno: Napadne mne nebýt pod papučou.
Andrew: V té souvislosti: Je dobré nebýt pod papučí, ale na Papučpárty.