Kromě masopustního průvodu, který vyjde od 15.30 hodin ze zoo na děčínský zámek, čeká návštěvníky soutěž o nejchutnější koblihu a nejhezčí masku.

„Celá akce bude zahájena v zoo koblížkovou soutěží. Následovat bude soutěž o nejhezčí masopustní masku, ve které lze získat netradiční odměnu. Vítěz pojede v čele masopustního průvodu na oslovi,“ uvedla tisková mluvčí zoo Alena Houšková.

Nebude chybět ani tradiční koblížková soutěž o nejchutnější masopustní koblihu.

Hosty a zároveň účastníky poroty budou Filip Sajler a Ondřej Slanina, známí z kulinářského pořadu České televize Kluci v akci.

Účast v soutěži není věkově omezena a zaregistrovat se do ní můžete do 5. března do 13.45 hodin. Registraci je možné učinit buď přímo na recepci zoo, nebo prostřednictvím mailu: info@zoodecin.cz. Úkolem každého účastníka je donést v den konání akce do 13.45 do zoo na Pastýřské stěně tři smažené koblihy vlastní výroby a shodné náplně, odevzdat na recepci zoo, kde bude řádně zaregistrován.

Jeden soutěžící může do soutěže přihlásit i více svých koblihových trojic. Podmínkou je pouze změna náplně. U soutěžících vzorků pak bude porota anonymně hodnotit vzhled, chuť a náplň koblihy.

Vyhodnocení proběhne do 15.30 v zoo. Vítěz se může těšit na zajímavý balíček od Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny a také od firmy Tuperware.

Od 16.30 hodin se uskuteční další zajímavé akce programu. Můžete se těšit například na loutkové divadelní představení s názvem Čtyři pohádky, ale i další taškařice v rytmu jazzu. Pokud se rozhodnete zúčastnit programu na obou místech, je pro vás připraveno speciální zvýhodněné vstupné – dospělí zaplatí 100 Kč, děti 60 Kč. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na pokladnách Zoo Děčín a v Expozice Rajské ostrovy.