Výtěžek bude užit na nákup implantátů pro operace onkologicky léčených žen. Na podporu ženskosti vzniká i kniha o pacientkách před a po rekonstrukci prsů. Má přispět k větší informovanosti veřejnosti. „Výtěžek z prodeje knihy věnujeme také pro potřeby pacientek,“ řekla Marcela Machalová z Feminy.

Osvěta chybí


„Literatury o tomto problému je málo a pro řadu postižených žen je to stále tabu. Mnohé ani nevědí, že mají na rekonstrukci prsu nárok, a jsou i lékaři, kteří jim to ani nenabídnou,“ sdělila Machalová, sama onkologická pacientka.


Podle většiny onkologů je na prvním místě při rekonvalescenci naprostá psychická pohoda, takže není výjimkou, když si nechá operaci provést i žena, jež překročila 60 let.


Muži ženám


„Marcely příběh znám od počátku, proto jsem byl rád, že můžeme pomoci dobré věci. S naší agenturou, spolupracovníky a přáteli, se nám podařilo dát dohromady turné Na podporu ženskosti, na němž se vystřídají významní čeští zpěváci. Koncerty jsou výjimečné i tím, že ho ženám věnují výhradně muži jako výraz oddanosti a pochopení jejich nelehké situace právě při nalézání ztracené ženskosti,“ tvrdí pořadatelé turné.Přispět dobré věci může každý a současně se skvěle pobavit. A bude z čeho vybírat. Vystoupí Josef Vojtek, Viktor Dyk, Bohuš Matuš, Vlasta Horvát, Martin Pošta, Marian Vojtko, Lukáš Písařík, houslista Michael Hejč…

Moderátorkami večera budou naopak výhradně ženy, a to Ivana Jirešová (znáte z Ordinace v Růžové zahradě) a Jovanka Vojtková.
Obě shodně zazpívají se svými životními partnery, tedy s Josefem Vojtkem (znáte jej z Kabátu) a s Viktorem Dykem (ano, s tím jeho manželka Ivana Jirešová).


Mediálním partnerem benefice je i Ústecký deník.