Ze známých jmen „šoubyznysu“ zve divadlo k hostování do slavné české operety Na tý louce zelený komika Josefa Aloise Náhlovského, který se osvědčil již v muzikálu Divotvorný hrnec. Režie se ujme ředitel SDOB Tomáš Šimerda.

Dalším slavným hostem je zpěvačka Monika Absolonová. Ta v SDOB v listopadu 2011 vystoupí v hlavní roli slavného oscarového muzikálu Funny Girl v režii Radka Balaše, českého specialisty na komedie i muzikály.

Ředitel věří, že divácky atraktivní pak bude také taneční horor Jessie a Morgiana, který jako jediný uvede SDOB s nahrávkou, bez živého orchestru. Filmový příběh s Ivou Janžurovou je obecně známý, režisér Juraj Herz nemohl volit lépe. SDOB uvede scénický horor v režii Aleny Peškové, která pro Ústí nastudovala úspěšné taneční představení Café Aussig.

Na 20. ledna chystá SDOB premiéru Dvořákovy Rusalky coby moderní pohádky v duchu klasiky. I od ní si Šimerda slibuje další příliv publika.
Jako o velkém baletním titulu mluví o Legendě o lásce (premiéra 24. února 2012), známé i jako film z roku 1956. Nabídku „doplňují“ dvě jednoaktovky v jednom, Pucciniho Gianni Schicchi a Leoncavallovi Komedianti.

A na závěr slavná Kálmányova opereta Hraběnka Marica. Premiéru má za rok, v pátek 18. května 2012.