Úspěšná taneční skupina Freedom je plná emocí i očekávání. Mohou za to nedávné velké úspěchy na soutěžích, na Mistrovství Evropy v disko-dance sóla, dua, malé skupiny i formace v polském městě Kielce či na Mistrovství ČR v Bohumíně. Ale je za tím i nadšení z blížícího se castingu soutěže Česko Slovensko má talent 2 na TV Prima. Odehraje se pro Freedom již ve středu 13. července v Brně.


Opět v Talentu


„Opět jsme dostali nabídku na účast v mezinárodní talentové soutěži. Loni přišla od TV Nova na Talentmánii, letos na soutěž Česko Slovensko má talent 2,“ informovala Deník Olga Šváchová, mluvčí ústeckého Freedomu. „A samozřejmě jdeme do toho, protože štěstí se má pokoušet,“ doplnila s úsměvem.


Léto ve Sloupu


Současně láká Freedom tanečníky z celé ČR na své letní taneční workshopy na sklonku prázdnin do Sloupu v Čechách. Odehrají se v sobotu 27. a 28. srpna v pěkném prostředí poblíž proslulé historické památky – Skalního hradu ve Sloupu, trénovat budou české osobnosti tanečního sportu.
„Lektory bude Džajna, tanečnice a choreografka ze skupiny Out of Bound´s či Lenka Krčová, jedna z nejuznávanějších světových choreografek v modern dance, jazz či show-dance,“ slibuje Olga Šváchová. Trendy v MTV Dance naučí na workshopu Ondra Berky, jeden z nejznámějších českých tanečníků s dlouhou praxí s řadou titulů mistra světa, Evropy i ČR. A tanečníci se mohou těšit i na Lady Mel, šéfku Hip hop fakulty SK ze Slovenska. Podílela se mj. na klipech Rytmuse, zdobí titulní stránky časopisů, je tváří světoznámých značek… Více k workshopům najdete na webu TS Freedom.


Zlatokopky


Se zmíněným Rytmusem úzce souvisí i formace, která na MČR v Bohumíně vynesla Freedomu 2. post. Na akci jela z Freedomu 70ti členná výprava, v ní bylo 46 tanečníků a 24 rodičů. „Naším největším úspěchem bylo 2. místo juniorek Dominiky Limberské v kategorii sólo s vystoupením Zebra i 2. místo dospělé miniformace s vystoupením Zlatokopky,“ řekla Šváchová. „Při volbě nás inspirovala ironie klipu rapera Rytmuse. Jinak vážně míněné Zlatokopky jsme přepracovali humornou formou,“ řekla choreografka Freedomu Silvie Netíková. Díky úspěchům v Bohumíně tak na Mistrovství světa street a disco show do Slovinska (září 2011) jede cca 40ti členná výprava tanečníků plus fanoušci. Tanečníci TS FREEDOM pro MS mají nominace v 9 kategoriích z 10 možných.