SOUTĚŽTE O LÍSTKY NA BENÁTSKOU NOC, VÍCE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ DENÍKU

Hlavní změnou oproti loňsku je rozmístění pódií. Produkce na dvou scénách stojících vedle sebe se bude odehrávat „na střídačku“.
„Hrát budeme ve směru po vodě, letos jsme ale jednu scénu ubrali. Nechceme to hnát do velkého množství třeba deseti scén, 150 kapel a dlouhého přecházení návštěvníků z jedné scény na druhou. Jsme a chceme zůstat hlavně pohodovým festivalem. Ostatně loňských na třicet tisíc návštěvníků – a jejich vzrůstající počet nás k tomu zavazuje,“ tvrdí Pavel Mikez, ředitel festivalu.


Doprovodné akce a pestrá zábava


Samozřejmostí a tradicí je pořádání recesistické Neckyády na Jizeře, v areálu festivalu a  jeho nejbližším okolí najdou návštěvníci herní zónu, bungee jumping, nafukovací horolezeckou stěnu, k zapůjčení chytré mobilní telefony s připojením na internet a extra speciální soutěže pro hravé dospělé.
„Novinkou, kterou určitě všichni přivítají, bude pojízdný bankomat dostupný po všechny dny festivalu,“ doplnila PR manažerka festivalu Johana Turnerová.

Již nyní vzniká o velkém letním festivalu dokonce film. Kamera doprovází vybranou dvojici (holku a kluka). „Film bude dokumentem o tom, jak se oba chystají a těší na festival Benátská noc. Od prvotního plánování včetně koupi vstupenky, po příjezd, ubytování až po odjezd z festivalu domů,“ přibližuje obsah projektu Turnerová.


Hudební všehochuť, a to již od čtvrtka


Hudební festival je ale přece jen hudební festival. Jede se na něj za hudbou – a ani Benátská noc není výjimkou. Představí se tu opravdu hudební všehochuť. A program začne jako již tradičně čtvrtečním Večírkem pro nedočkavé, tedy warm-upem. Tentokrát v krytém stanu. Čtvrteční program začíná v 18.00 hodin a končí o půlnoci.

V pátek v poledne pak oficiálně otevře program festivalu koncert nekonformní kapely Vladimír Cirkus, aby se po tři dny vystřídaly špičky české a slovenské scény, jimž budou vévodit sety zahraničních es. Scooter určitě neopomene pecky Hyper Hyper, How Much Is The Fish nebo Move Your Ass, američtí Dream Theatre zahrají Panic Attack, Pull Me Under i další. Lacuna Coil přijedou představit novinku Dark Adrenaline.


Praha – Malá Skála: tam a zase zpátky


Pro maximální pohodlí návštěvníků se letos podařilo zajistit i kyvadlovou dopravu Praha – Malá Skála. Autobusy pojedou z Prahy - Černého Mostu (konečná metra B) až do areálu na Malé Skále a následně v nočních a ranních hodinách zpět do Prahy (Černý Most/Lehovec - konečná tramvaje a přestupní stanice na noční tramvaj a bus). A nemusí zoufat ani fanoušci z Libereckého kraje. „Pořadatelé jednají o zajištění spojení mezi Libercem a Jabloncem,“ doplnila Johana Turnerová.


Kempování bude nadstandardní


Kemp bude otevřen tradičně již od čtvrtka 28. července až do pondělí 1. srpna. Letos však bude nadstandardně vybaven. Čisté toalety a sprchy s teplou vodou, osobní trezory, půjčovna sportovního náčiní či hřiště. Nonstop bude fungovat i celý kemp s recepcí, obsluhou a ochrankou.

Dva druhy vstupenek do kempu nabízí prodejní síť Ticketportál s lístky na festival: se stanem (450,- Kč) a bez něj (300,- Kč). Jedete–li ve 2 či více osobách pod 1 stan, stačí 1 lístek se stanem a ostatní bez něj. Lístek do kempu je platný pouze s platnou vstupenkou na festival.


Jak je to nyní s cenou vstupenek


Až do 28. července zaplatíte za festivalovou permanentku 1290,- Kč a za jednodenní vstupenku (pátek nebo sobota + neděle zdarma) 890,- korun.
No a VIP vstupenka, která zahrnuje rovným dílem přístup do dvoupatrového stanu, VIP bar, samostatné sociální zařízení, dárek na uvítanou a také přednostní odbavení, pak přijde návštěvníka na rovných 2200,- Kč.