Přesně 23. 7. 2011 se v kadaňském podhradí uskuteční další ročník letního hudebního open air festivalu Rockfestu Vysmáté léto. Během jediného dne se tu představí více než desítka kapel či zpěváků v čele s jednoznačným headlinerem skupinou Kabát. Josefa Pepu Vojtka, frontmana Kabátu i muzikálového zpěváka, jsme při této příležitosti vyzpovídali.

Po čtyřech letech se vracíte na festival Vysmáté léto, kde zahrajete dokonce 90 minutový set. Na jaké písničky se můžou fanoušci těšit?
Je to na přibližně stejný playlist, jaký jsme hráli na Tour Banditi di Praga, jen je upraven pro festivaly. Tudíž je kratší a zvláště pro Vysmáté léto v Kadani jsme nazkoušeli jednu staronovou pecku.

Chystáte v rámci vystoupení nějakou speciální show?

Každé vystoupení je tak trochu originál z naší strany. Reaguji na fanoušky a uvádění jednotlivých písniček přizpůsobuji atmosféře při koncertě. Jinak pyro, nebo světelná show je pevně stanovená. Snad jen, že dorazí i Milan Špalek (basa), který minule zůstal „uvězněn“ v Egyptě a my tak museli celou show odehrát ve čtyřech.

Dosáhli jste statutu největší kapely v Čechách. Kterou z vašich koncertních šňůr považujete za klíčovou?

Každou. Každé Tour je specifikováno k novému CD a od toho se vše odvíjí. Výjimečný byl Vypich - návštěvností, přípravami, množstvím aparatury světelné i zvukové.

Má ještě kapela, která v této relativně nepříznivé době odehraje koncert pro 60 tisíc lidí, převezme diamantovou desku a vyprodává halová turné, stále nějaké ambice?

Je jasné, že Hollywood už nezbouráme, ale pokud si fanoušci budu kupovat naše desky, chodit na koncerty a zpívat si naše písničky, budeme hrát a vydávat nová alba.

V prosinci 2010 vyšlo vaše zatím poslední album Banditi di Praga. Kdy se fanoušci dočkají další desky?

Nevím, vše je v rukách kabátí múzy, nechte se překvapit. Hezký léto. Pepe Vojtek


Festival Vysmáté léto nabídne také Nightwork, Support Lesbiens, Eddie Stoilow, Tomáše Kluse, Walda Gang, Krucipüsk a mnoho dalších.Hudební produkce bude rozšířena ještě o divadelní scénu a rodinám s dětmi nabídne také dětský koutek.
Vstupenky nabízí distribuční síť Ticketstream a v dalších lokálních předprodejích. Více na www.rockfest.cz
Navíc společnost SASME s.r.o. pořádala vernisáž výstavy „Vysmáté léto ve fotografii“. Výstava fotek z předešlých ročníků začala ve čtvrtek v Galerii Josefa Lieslera a potrvá až do 2. srpna 2011.

Katka Dědková