Freedom je vedle chomutovských tanečníků ze souboru Beethoven DC dalším severočeským zástupcem v adrenalinovém klání TV Prima. V brzkých ranních hodinách odjeli freedomáci minulý týden do Brna, kde se v Mahenově divadle odehrával už úplně poslední castingový den letošní série.
„Minulý rok jsme se zúčastnili Talentmanie na Nově a už jsme poté vůbec nepřemýšleli o tom, že do toho půjdeme někdy ještě jednou,“ přiznala Silvie Netíková šéftrenérka, choreografka a majitelka Freedomu.

„Když mi tady zavolala produkce druhého ročníku soutěže, nejprve jsem se malinko zdráhala. Ale pak jsem si řekla: Proč to znovu nezkusit? Štěstí se má přeci pokoušet, to taneční skupiny vědí velmi dobře,“ s úsměvem tvrdí Silvie Netíková.

„A vyplatilo se nám to. Porota ve složení Lucie Bílá, Jaro Slávik a Martin Dejdar řekla své 3x ANO, a tím ústecký Freedom získal postup do Velkého Třesku, kde se dozví, jestli postupují do semifinálových přímých přenosů na TV Prima,“ uvedla Šváchová.

„To, co tu předvedl Freedom, bylo nejpestřejší vystoupení letošní série“ chválil ústeckou skupinu Jaro Slávik. „Byla to paráda, děkuju vám,“ doplnil ho pak herec Martin „Ozzák“ Dejdar. Co bude dál? O tom se rozhodne až 28. srpna v Praze.

„V současnosti si strašně moc užíváme to štěstí. Vzpomínáme na bezva středu, kterou jsme v Brně prožili a samozřejmě bychom si přáli, aby se nás štěstí ještě chvilinku drželo. Alespoň do 28. srpna,“ s nadsázkou řekla Silvie.

Freedom postoupil v soutěži s vystoupením „Příští zastávka …“ choreografek Silvie Netíkové a asistentky Adély Borowczakové.