Tradice uvádění divadelních představení v ústeckém Letním kině je obnovena. Pokračuje uvedením Labutího jezera 10. září. Novodobá historie open air oper v kině začala slavnou Verdiho egyptskou operou Aidou v roce 2004, pokračovala úspěšnou Toscou i Dvořákovou Rusalkou a končila „zmoklou“ Prodanou nevěstou… Nyní je tedy na řadě světově proslulý dramatický pohádkový příběh, psaný piškoty lehkonohých baletek…


Čajkovský míní…


V sobotu 10. září od 20.00 mohou milovníci klasiky zhlédnout v největším amfiteátru Čech v centru Ústí nad Labem slavný Čajkovského balet Labutí jezero. Vrcholné dílo světové baletní tvorby zde uvede Severočeské divadlo opery a baletu (SDOB), jeho orchestr a balet v čele s úžasnými sólisty Ritou Pleškovou a Vladimirem Gončarovem, držitelem prestižní herecké Ceny Thálie 2008.


…Tři sestry mění


Původně mělo kino zažít tuto velkou letní kulturní událost již v sobotu 18. června. „Z technických důvodů jsme představení museli přesunout na 3. září. To ale kolidovalo s termínem koncertu Tří sester v Ústí. Jsou zde sice už 2. září, ale my bychom pak rychle nestihli postavit scénu. A Fanánkovy Tři sestry na té naší bohužel hrát nechtějí,“ informoval Karel Honsa, jeden z pořadatelů. Lísky na open air Labutí jezero za 150/300 Kč jsou dále v platnosti. V předprodejích budou až do představení.