Pevnost Königstein v Saském Švýcarsku nabídne o víkendu řadu zajímavých akcí. V sobotu 23. a neděli 24. července otevře pevnost své brány pod názvem „Pevnost Aktivně“ (německy Festung Aktiv).

Areál pevnosti o rozloze třinácti fotbalových stadionů se promění v dobrodružný svět plný sportovních aktivit. „Na své si tu přijdou nejen zkušení sportovci a mistři svých disciplín, ale také začátečníci, jimž se dostane jedinečná příležitost vyzkoušet si něco nového,“ lákají pořadatelé na jedinečnou akci. Milovníci cyklistiky prý jistě ocení, že se vše bude „točit“ kolem tohoto tématu.

Z Kalifornie do pevnosti přijede jedinečný host Hans „No Way“ Rey - průkopník biketrialu a extrémního mountainbikingu. Vrcholem akce jistě bude závod Downhill-Race s třiceti nejlepšími evropskými hvězdami mountainbikingu. Pojede se zde jedno tréninkové kolo – a čtyři závodní. Kdo má však rád moderní trailbiking, jistě si nenechá ujít SuperTrailShow s fascinujícími ukázkami.

Nebude chybět ani Flying Fox, což je okázalý sjezd na třísetmetrovém ocelovém laně přes pevnostní plošinu. Loni byla tato adrenalinová zábava největší návštěvnickou atrakcí programu.

Z Rakouska na akci přijede také horolezec, fotograf a filmař Heinz Zak, který poprvé v historii pevnosti překoná ve třicetimetrové výšce šedesát metrů dlouhou highline nad vstupem do pevnosti.

Vstupné je pro dospělé 15 eur, zlevněné vstupné činí 10 €, rodinné vstupné zakoupíte za 30 € + 5 € za každé dítě. Vstupenky platí na všechny akce, výtahy, výstavy a také na večerní představení.

Můžete se těši na:

b Heinze Zake na highline – překoná třicetimetrovou výšku nad vstupem
b Závod evropských šampionů “Need to Repeat”- Downhill-Contest
b  Přednášky o cestování s schulz aktiv reisen
b Filmy o horách „Horolezectví dříve a dnes“
b SuperTrialShow
b Pohnuté dějiny a hnutí dějin (německy)
b Filmy a diaprojekce s Hansem „No Way“ Reyem
b Premiéra nové multimediální show „By Fair Means – horolezecká dobrodružství po celém světě“ (23. 7., 21:30)
b Výlet na kolech/Biketour s Hansem Reyem
b Dramatické události na pevnostní zdi – třicetiminutové prohlídky (německy)
b V sobotu je otevřeno od 10.00 do 21.00 hodin (pevnost 9.00 – 23.00), v neděli od 10.00 do 18.00 (pevnost 9.00 - 18.00).