Třetí Ples severočeských patriotů, na který jsou od včera v prodeji vstupenky v OC Forum v Ústí, láká na hvězdy popu, německé Alphaville. „Ale zatančí si na něm návštěvníci i na hity Michala Davida, Ústečana Davida Deyla, Leony Machálkové, Pavla Vítka,“ uvedl Libor Zajíček z Crazy Production. A odpovídal v rozhovoru.

Ples severočeských patriotů je potřetí. Kdo už na něm bavil?
Za relativně krátkou historii Plesu severočeských patriotů na něm vystoupily hvězdy jako Lucie i Helena Vondráčková, Palo Habera, Hložek a Kotvald, No Name, Turbo, Verona, Miro Žbirka, Peter Nagy a další.

Pokaždé měl i zajímavé téma…
Vždy se snažíme dát plesu příběh. První měl podtitul „Zábava na Labi“, druhý „Vlakem po severu Čech“. Letos jsme večer koncipovali jako návrat do 80. let. Využili jsme současné retro nálady, která panuje nejen v Česku: když se na vlně tohoto trendu „svezeme“, mohl by ples zaujmout, mohl by se líbit.

Kdo tedy letos vystoupí?
Když koncept „Návrat do 80. let/ Back to the 80´s“, neměly by bezesporu chybět hvězdy té doby. Mnohé už tu účinkovaly loni, ale snažíme se je měnit. Shodli jsme se, že největší hvězdou 80. let v Čechách je Michal David . A ze zahraničích interpretů skupina Alphaville.

Opravdu? Alphaville na plese?
Ano. Přesně to mě taky napadlo a měl jsem obavy při komunikaci s manažerem. Když se podařilo zabookovat termín, manažer se ptal: „Kde to bude, v Praze nebo v Brně? Ta města znám,“ tvrdil. Odpověděl jsem: „Ústí nad Labem“. Po 4 dnech odmlčení odpověděl: „Není problém“. Jistě si předem vše o Ústí zjistili, to se tak dělá. Později ho zajímalo, v jaké sportovní hale akce bude. Jestli v menší, či ve větší. „V kulturáku!“ já na to. „Kolik tam bude lidí? Tak 3 tisíce?“ zajímalo ho. „1 200,“ já na to. „Dobře, to je váš problém,“ řekl. „A ještě jsem vám chtěl říct, že to není koncert, ale ples,“ pokračoval jsem. To ho překvapilo, v Anglii a v Německu slovo ples neznají u nich to je galavečer.
Takže jsme rádi, že se podařilo pro Ústí a severní Čechy získat legendární skupinu jako hvězdu 3. Plesu severočeských patriotů. Zvlášť, slaví-li letos Alphaville 30. narozeniny a show na plese v Ústí odstartují svá výroční vystoupení.

Prozradíte více k Alphaville?
Show potrvá něco přes 60 minut a bude vzpomínkové. Můžeme se těšit na průřez tvorbou a největší hity Big In Japan, Forever Young , Dance With Me a mnoho dalších.

Mají nějaká mimořádná přání?
Na rozdíl od některých našich „rádoby“ hvězd nic mimořádného. Standard. „Kluci“ (smích ) Marianu Goldovi je 57 let jsou v pohodě, stejně tak jejich management. Na ubytování si ale potrpí, chtěl bych poděkovat hotelu Clarion. Vyšel nám vstříc jako správný severočeský patriot a velkou část služeb nám dodává partnersky.

A vystoupení Michala Davida?
Na toho nesmím zapomenout už proto, že zažívá masový úspěch: vyprodává sportovní haly a zdá se, že i kritika ho po 30ti letech vzala na milost. Moc mu to přeji, pop music bohužel v ČR nemá u kritiků na růžích ustláno. David je přitom výborný muzikant i hitmaker. Těšíme se na něj.

Jen Alphaville a David by ples „neutáhli“. Kdo ještě vystoupí?
Po zkušenostech z minulých akcí, kde hvězda střídala druhou, jsme to chtěli udělat jinak. Návštěvníci byli vždy spokojení, ale objevovaly se připomínky, že už ples hraničí s koncertem. Proto jsme se rozhodli jej udělat více plesově, aby se lidé dobře bavili a měl i společenskou úroveň.
V jeho 1. části zahraje velký bigband, který na ples patří. Golden Prag Band je dvanáctičlenný orchestr s dechy i sboristkami. Běžně doprovází hvězdy, na plese s ním zazpívají Leona Machálková, David Deyl, Pavel Vítek a další. A zazní i hity z 80. let, nejen ty Toma Jonese či Phila Collinse… První část akce bude velkolepá, slavnostní se známými zpěváky, dámy ve večerních róbách, prostě vše, jak má být. Asi ve 23.30 pozveme na párty Back to the 80´s, orchestr vystřídají legendy Alphaville a Michal David. Tuto část večera ukončí kolem 2.00 retro diskotéka.

Ani takto jsme ale o programu plesu neřekli vše, soudím…
To ne. Snažíme se, aby zábava byla pro všechny. Jsme si vědomi toho, že ne všichni chtějí na hlavním sále tancovat na Alphaville. V DK Ústí v klubu Klasik bude Party of the 21´s Century a v restauraci taneční večer se skupinou Fonotest. Věřím, že si každý návštěvník užije.

Kolik stojí vstupenky?
Od 500 do 900 Kč podle sálu. Neznamená totiž, že když si návštěvník koupí lístek třeba do restaurace, že už pak nemůže na hlavní sál. Předprodej v obchodním centru Forum v Ústí už začal.

Zdá se, že to bude velkolepá akce. Ale asi i dost velké sousto pro pořadatele, že?
Ano, přiznávám. Jde o velké sousto. Je to hlavně o penězích. Pokud by se na akci nepodíleli partneři, lístek by musel stát minimálně 3 000 korun. Proto bych rád poděkoval partnerům plesu.
Zní to snad jako klišé, ale sehnat v dnešní době partnera, notabene na ples, je těžké. Velký dík tedy patří společnosti Spolchemie, která si akci vzala za svou, Centropolu, Kooperativě, Purum s.r.o., Českým drahám, Granette a dalším. To je malý výčet partnerů, kteří přijali myšlenku Plesu severočeských patriotů a hrdě se hlásí k našim severním Čechám.

Ples svč. patriotů

- 3. ročník, sobota 4. února, Dům kultury v Ústí nad Labem
- hvězdy: legenda Alphaville
- vystoupí: Michal David, David Deyl, Leona Machálková…
- lístky: 2. p. OC Forum Ústí, napr. Café Cinema, 13.00 18.00 denně