V sobotu na ní totiž zatančí na úvod páry, které uzavřely sňatek loni v nově otevřeném Muzeu města Ústí v jeho krásném Císařském sále. Na místě historií přímo dýchající, kde svatby pokračují.

„Megasvatba byla v životě Ústí velkou a zajímavou událostí. Navíc ukázala další krásné místo města, Císařský sál. No a Ples Ústečanů k městu Ústí a jeho životě neodmyslitelně patří,“ řekl pořadatel Zdeněk Kymlička, proč zve loňské novomanžele na parket velkého sálu DK Ústí.

„Moc se těším na Vláďu Hrona, i Lucii Bílou máme s manželem rádi,“ řekla Marcela Köverová, jedna z deseti nevěst, které uzavřely sňatek loni 20. listopadu právě na Megasvatbě v Ústí. „Ale ne, až tak plesové tipy nejsme,“ smála se. „Ovšem jsme-li pozvání přáteli, rádi se s nimi jdeme pobavit,“ vysvětlila.

Zdeněk Kymlička ještě prozradil: „Zatím nejmladší účastník plesu v jeho historii měl 16 let, nejstarší pak bez tří měsíců 80 let a jak tančil! Ale dnes padne opravdu exotický rekord. Domnívám se, že dosud na plese v Ústí nebyl návštěvník ze vzdálenosti 5 700 km. Letos se jím stane ing. Manoj Thakur, který vyrůstal v místech Jeho svátosti Dalajlamy, v Tibetu.“