„Mám velkou radost!“ To byla první reakce zpěváka Davida Deyla z Ústí, když se dozvěděl, že má nominaci na prestižní hudební titul Zpěvák roku v cenách Anděl 2011. Navržen je za své druhé CD „Zásah“ (Supraphon 2011), nebude to mít ovšem snadné. V žánrové kategorii mu totiž konkurují Dan Bárta a písničkář Tomáš Klus, který má na Anděly letos nejvíce nominaci, celkem čtyři.

Další koně Supraphonu

Z interpretů, jejichž nominacemi se pochlubila společnost Supraphon, u níž své desky vydávají, mají tři nominace TataBojs díky loňské novince „Ležatá osmička“ (Skupina, Album i Klip roku), dvě zpěvačka Money Business Tonya Graves na sólové dráze s deskou „I´m The Only Me“(Zpěvačka i Objev roku).

Václav Neckář a skupina Umakart s písní „Půlnoční“ z filmu Alois Nebel, aspirují na Píseň i Klip roku a nominaci mí také Zuzana Lapčíková Kvintet, soubor okolo známé zpěvačky a cimbalistky. Ta může získat žárovou cenu World music za CD „Rozchody – návraty“.

David Deyl jen tak nezapomene ani na své TV vystoupení. „Na charitativní akci pro Kapku naděje jsem zpíval poprvé. Největší radost mi udělalo, že to bylo přímo přání malé Kačenky, která má mou hudbu ráda,“ řekl potěšeně Deyl. Vyhlášení ceny Anděl 2011 uvede v přímém přenosu Česká televize v sobotu 8. března.

David, Kapka a Katka

„Atmosféra přenosu i během zkoušek byla uvolněná. Všichni věděli, že to. co dělají, činí pro dobrou věc. To se pak pracuje úplně jinak,“ řekl s tím, že Kačenka byla roztomilá, krásná, statečná. „Celý její příběh je silný a emotivní, obdivuji ji i její rodiče, kteří to nevzdali, jsou jí oporou,“ svěřil se zpěvák. Představil na ČT živě v premiéře svůj nový singl Počítám.

„K večeru se náladou hodil. A zrovna mi volala Lenka Tausigová a domluvili jsme se na další spolupráci na akci Krása pomáhá dětem. Ještě bych rád přes Deník vzkázal Kačce i její rodině: Těším se, až se potkáme na mém koncertě a zavzpomínáme na ten den, kdy jsme se prvně potkali a to v přímém přenosu na ČT1!,“ dodal zpěvák, který se po necelém týdnu do televize vrací.

Šíp si zve mladé naděje

Hosty populárního pořadu moderátora Karla Šípa Všechnopárty totiž v pátek 17. února byly mladé naděje české hudební scény. Pořad můžete zhlédnout v repríze ještě v pondělí 20. února v 10.15 hodin. Legrace zde tedy opět bude právě se zpěvákem, skladatelem a studentem ústecké Univerzity J. E. Purkyně Davidem Deylem, ale také se zpěvačkou, herečkou a moderátorkou Olgou Lounovou, bejvalkou Xindla X.

Na trio je doplňuje zpěvák, skladatel i textař Petr Bende. Stříbrný finalista 1. řady SuperStar, který loni vydal se svou pětičlennou kapelou třetí album, autorské CD „Trojka“ s patnácti písničkami. Není na něm ovšem už duet Hranice, ten natočil se slovenskou zpěvačkou Michaelou až v lednu 2012.

Nový díl Všechnoparty natočil režisér Viktor Plesný opět v divadel Semafor.

Na ústecké univerzitě je veselo

Jeden z dialogů zábavného, vážně nevážného TV pořadu Všechnoparty, dnes asi nejlepší české talkshow, se přímo týkal ústecké Univerzity J. E. Purkyně (UJEP). Tradičně vtipného a lehce ironického moderátora, Karla Šípa ne vždy spisovně mluvícího (to by byla nuda), to téma fascinovalo! Ale ještě spíš to jen „hrál“ ve prospěch zábavné talkshow.

Zde je téměř doslovný přepis dialogu z vysílání České televize, kde David Deyl mj. prozradil: „Nikoho právě nemám, jsem single“.

David Deyl: „Já se tam (na UJEP) učím, a i tam učím. V rámci studia tam musím i působit…“
Karel Šíp: „Čili vy jste jako student v jedné učebně, tam skončíte, pak přeběhnete do druhý a tam učíte?“
Deyl: „Dalo by se to tak říct.“
Šíp: „Co je to za školu!?“ (nevěřícně)
Deyl: Já učím ty budoucí magistry, učitelky i učitele hudební výchovy s Českým jazykem nebo angličtinou správně zpívat, jakou by měli mít správnou hlasovou hygienu.“
Šíp: „No dobře, ale já slyším poprvé, že je možné učit i učit se tam. Podle toho pak to naše školství vypadá. (smích) To ten Dobeš spískal všechno, že jo?“
Deyl: (rozpačitě) „To já nevím…“
Šíp: „Prachy z EU – o ty si neřekne. A pak tam frajeři přebíhají z místnosti do místnosti…“
(Všechnoparty, ČT1, pátek 17. února, repríza v pondělí 20. února v 10.15 )