Výjimečné osobnosti české hudby vyprodaly všechny tři koncerty, a přispěly tak na podporu zkrášlení prostředí dětské chirurgie v ústecké Masarykově nemocnici.

Pěkná atmosféra

Neopakovatelná atmosféra, mimořádný hudební zážitek. To vše přinesly tři koncerty v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kterému lidé v Ústí neřeknou jinak než kostel se šikmou věží.

Skvělé výkony předvedli špičkoví umělci Lenka Filipová, Markéta Mátlová i Jaroslav Svěcený. Pozvala je zakladatelka dobročinného fondu Centropol Energie pomáhá Lenka Graf.

„Jsem moc ráda, že všichni tři přijali mé pozvání a pomohli nám získat další potřebné peníze pro vytvoření příjemnějšího prostředí na dětské chirurgii," říká Lenka Graf, která stojí i za nejvýznamnějším koncertem letošních Vánoc v Ústí vystoupením světové sopranistky Evy Urbanové v Severočeském divadle.

Nebylo to lehké

„Bylo to organizačně náročné, dostat do Ústí tolik mimořádných osobností, ale podle ohlasů to rozhodně za námahu stálo," říká Lenka Graf, v oblasti charitativních projektů reprezentující jednoho z největších dodavatelů energií společnost Centropol Energy.

Kostelem se šikmou věží zněla klasika z mistrovského nástroje Jaroslava Svěceného. Nádhernými historickými prostory se nesly tóny velikánů Bacha, Händla, Vivaldiho či Paganiniho a mnoha dalších. Také Markéta Mátlová připomněla svým sopránem, proč je hvězdou evropských scén od Německa po Itálii.

Filipová i zahrála

Vstupenky nejrychleji zmizely na vystoupení Lenky Filipové, která si společně se Smyčcovým oktetem Brno strings podmanila publikum známými hity Za všechno může čas či Prý se tomu říká láska i keltskými písněmi a klasikou od Dvořáka či Bacha.

Závěr koncertu patřil charitě. Centropol z každé prodané vstupenky přispěl 20 Kč, celkově dal částku 10 000 Kč. Jako symbolický šek ji předala Lenka Graf zástupkyni dětské chirurgie Masarykovy nemocnice paní Rothové.

Ta poděkovala za lékaře i za dětské pacienty: „Peníze užijeme na výzdobu a vybavení našeho oddělení, abychom mohli našim dětským pacientům zpříjemnit pobyt v nemocnici, který není pro nikoho příjemný."

S charitou spojila spoluorganizátorka Lenka Graf většinu letošních vánočních koncertů v Ústí a okolí. Na zmíněný koncert Evy Urbanové byli pozváni dědečkové a babičky z domova pro seniory.

Pro chlapce

Velké vánoční vystoupení na Lidickém náměstí ve čtvrtek 17. prosince přineslo peníze dvěma postiženým klukům, Míšovi a Davídkovi. Charitativní letos byla série Vánočních recitálů pro seniory v domovech v Bukové a V Klidu.