Na ústeckém festivalu Sudety v bývalém kině Hraničář v pátek od 18.00 je mejdan se členy stávkového výboru Pedagogické fakulty UJEP, akce SAMETOVÝ PRACH. Součástí je krom výstav a diskusí i koncert skupin Hudba Praha (Praha) a Nauzea Orchestra (Ústí).

Zdroj: Youtube

Od 18.00 do bílinské restaurace Moskva zve mostecká skupina Zdarr, hrající nejen klezmer a hudbu Balkánu, ale i hospodský šraml.

„Zahrají tu i kapely CUZO i SOPHIE´S EARTHQUAKE. Kluci z Barcelony chtěli k sobě kapelu žánrově odlišnou. Jsem přesvědčen, že to je dobrá volba. Martin Peschl sem totiž 'vozí' kvalitní, u nás méně známé neokoukané kapely. Jeho volba je vždy skvělá," řekl Zdeněk Souček ze Zdarr.

Cuzo je prý „tepající velkoměsto se svými příběhy a šíleností. Lze v nich slyšet Hendrixe, začínají Pink Floyd, i nedávnou grunge scénu z nehostinných industriálních míst". A Sophie´s Earthquake? „Jsou podobného ražení, jen mi trochu něčím připomínají Alice in Chains," dodává. Zdarr ten večer otevřou.

Zdroj: Youtube

V sobotu 15. 11. od 19.00 si lze zkusit na vlastní kůži, jak to vypadalo koncem 80. let v hospodě Pod kaštany ve Skoroticích. Byly tu undergroundové koncerty, ale třeba i Jablkoň.

„Na 2. ročníku koncertu s výstavou 'Na tři akordy #2' na ně zavzpomínáme s pamětníky i s kapelami Rose Means Rose, Deformace, Zmagnetizovaná blána, Remember The Heroes, Lidoví léčitelé či Vylitá šťáva. Výtěžek z dobrovolného vstupného věnujeme na podporu undergroundového klubu Planet Underground v ústecké čtvrti Předlice," slíbil hudebník Martin Nosek, jeden z pořadatelů.