Poosmé nebo snad už dokonce podesáté? Pop rocková kapela UDG, která před lety vyrazila na cestu za slávou právě z metropole Ústeckého kraje, zde pravidelně vždy krátce před Vánocemi hraje.

Co rok si šestka UDG zve na své turné hosty. Loni to byl například písničkář Voxel, letos lákají na společnou show s libereckými Atmo Music. Víc už manažer, textař, bubeník a showman UDG Tomáš Staněk, muzikant zvaný Jugi.

Zajímavá šňůra

Už zítra vás čeká finále vánočního turné. Jaké bylo?
Šňůra to byla velice zajímavá, byla skoro celá vyprodaná. Vymysleli jsme poměrně netradiční a zajímavý spojení s kapelou Atmo Music. Je malinko hip hopová, takže se tu setkaly dva světy. Ale zjistili jsme, že je to dost zajímavý a lidi si to dost pochvalujou. Myslím si, že my jsme získali pár mladých fanoušků Atmo Music a oni zase získali pár fanoušků našich. Užili jsme si to všichni a mám zato, že Doma je teď buď vyprodaný, nebo těsně před vyprodáním. Jen ještě řešíme, jestli nedáme do prodeje pár lístků na místě, ale vypadá to na hodně dobrej a nabušenej mejdan.

Odrazí se nějak tato vaše spolupráce s Atmo Music na nové desce UDG? Necháte se vzájemně ovlivnit, budou Atmo Music vašimi hosty ve studiu?
Malinko jsme nad tím uvažovali, ale zatím jsme nenašli úplně nejvhodnější písničku. A protože hosty vybíráme podle toho, co která písnička, tak to hudebně cítíme a myslím, že tam jsme zatím průsečík nenašli.I protože jsme od poslední desky přitvrdili. Při té naší tvorbě to na nás přicházelo hodně rockově, syrově. Tedy spíš rocková cesta, než že bychom se chtěli ještě ponořit hlouběji do mainstreamu a popu. Jdeme teď spíš opačnou cestou.

Co lze od Atmo Music čekat?
Je to dnes jeden z nejúspěšnějších projektů na naší hudební scéně. Dostali nějaké slavíky nováčků na české scéně, takže se od nich dá čekat minimálně pěknej živej hudební výkon.

Start byl v Brně

Kdy jste si nejvíc ověřili, že vám to spolu pěkně funguje?
Víceméně všude. Už na první zastávce v Brně v klubu Metro jsme přidávali koncert. Tam jsme hned viděli, že to funguje, protože se lidi baví na obě kapely a pak dostanou za ten večírek víc, než kdyby přišli na jednu kapelu nebo na kapelu s jednou předkapelou. Dostali komplexní zábavu od 20.00 až do půlnoci. tak to prostě lidi baví.

Když jedou společná turné s někým Vypsaná fiXa, Wohnout, Mňága a Žďorp nebo vy, je to dnes cesta kudy jít?
Určitě. Všechny kapely, který jste zmínil, jsou na scéně nějakou dobu. Chtějí přinášet lidem pořád něco nového. A když zrovna nemají nový klip, novou desku nebo singl, tak ta novinkovost je v tomto koncertním spojení. Proto i my na jaře pokračujeme klubovou šňůrou,kdy jsme se spojili dokonce ve třech. A to UDG, Xindl X a Voxel. Tam nás čeká hned sedmnáct koncertů, velkou šňůrou tak pokračujeme v modelu spojování. Je to zajímavý pro publikum a taky se, jak pozoruju, vyvinula mentalita lidí. Chtějí pořád víc.

Součástí této šňůry bude také Ústecký majáles 2016?
To ne, Ústecký majáles jde úplně mimo té šňůry.

Kde se na vás jako trio mohou diváci těšit v Ústeckém a kde v Libereckém kraji?
V Ústeckém to bude v Děčíně a v Rumburku, v Libereckém pak v České Lípě.