ÚSTECKO

Fotbalový ples FK ČL Neštěmice

Kdy: v pátek 9. února od 19.00
Kde: Kulturní sál Horizont v Ústí nad Labem
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Fotbalový klub Český lev Neštěmice zve na fotbalový ples. Těšit se můžete na welcome panák podle oblíbené barvy, na vyhlášení nejlepších hráčů všech věkových kategorií za rok 2023, chybět nebude tombola o skvělé ceny a hudba od nejlepšího ústeckého hitmakera DJ Radka. Zajištěn je raut nejen v podobě minichlebíčků či miniburgerů.

Maturitní ples Gymnázia Jateční

Kdy: v pátek 9. února od 19.00
Kde: Dům kultury v Ústí nad Labem - velký sál
Proč přijít: Plesová sezona je na Ústecku v plném proudu a společenská oslava blížících se maturitních zkoušek čeká v pátek 9. února studenty Gymnázia Jateční. Ples se uskuteční v ústeckém Domě kultury od 19.00.

Antonín Dvořák: Rusalka

Kdy: v pátek 9. února od 19.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: 170 – 450 korun
Proč přijít: Opera Rusalka od Antonína Dvořáka patří mezi nejkrásnější české opery a těší se velké oblibě nejen na prknech českých divadel, ale i v zahraničí. Jádrem příběhu je konflikt vodní víly s lidským prostředím. Rusalku uvede Severočeské divadlo v Ústí nad Labem v pátek od 19.00.

Stoletá diskotéka

Kdy: v pátek 9. února od 20.00
Kde: Národní dům v Ústí nad Labem
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Stoletá diskotéka je zpět. Ivan Dostál se vrací do Národního domu, aby zahrál to nejlepší, co vzniklo od šedesátých let do současnosti v české i zahraniční hudbě. Na hity prověřené časem i žhavé novinky můžete tančit nebo posedět s přáteli a zaposlouchat se. Pořadatelem je Kulturní středisko města Ústí nad Labem.

Kreativní víkend – závěsná dekorace

Kdy: v sobotu 10. února od 9.00 do 12.00
Kde: Dům dětí a mládeže v Ústí nad Labem
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Přijďte si vyrobit třeba jarní závěs z větviček kroucené vrby, dřevěných výřezů, peříček a stužek i korálků. Poplatek zahrnuje materiál na výrobu jednoho závěsu. Děti mladší 12 let mohou na akci pouze v doprovodu dospělé osoby.

Chlumecký masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 9.00
Kde: Chlumec, u hasičárny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Od 9.00 bude možnost nahlédnout pod ruce mistra řeznického, od 10.00 vyráží průvod masek. Těšit se můžete na občerstvení, prodej zabíjačkových specialit a na prdelačku zdarma. Chlumecký masopust odstartuje v sobotu v 9.00.

Ústecký masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 10.00 do 15.00
Kde: Lidické náměstí v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Skvělá atmosféra, tradiční zabíjačkové speciality a bohatý doprovodný program. To je 6. ročník oblíbeného Ústeckého masopustu. V 11 hodin půjde na řadu průvod plný hudby a masek z Lidického náměstí. Na místě čeká na příchozí soutěž o nejlepší jitrnici, dětská dílnička, zvířátka v domácí zoo a další.

Fotogalerie: Masopust Ústí nad Labem

Běh přes Nedvězí vrch

Kdy: v neděli 11. února od 10.30
Kde: U rozcestí pod restaurací „Pohoda“ na Střížovickém vrchu
Za kolik: 25 – 50 korun
Proč přijít: Něco pro milovníky běhání. Organizátoři zvou příznivce sportování v přírodě na běžecké závody v blízkém okolí Ústí nad Labem. Trasa dlouhá zhruba 7,5 kilometru vede mírně zvlněným terénem s krátkými zpevněnými úseky. Přijďte si otestovat své běžecké schopnosti za lidovou cenu.

Svatojánský oheň

Kdy: v neděli 11. února od 15.00
Kde: Činoherní studio v Ústí nad Labem
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Letní večer, za kterého chlapci skáčou přes ohnivou hranici, přinese velké neštěstí. Matouš svůj skok nezvládne. Nebo to bylo jinak? Pohádku básníka Karla Šiktance uvede ústecké Činoherní studio v neděli od 15.00.

Jeden gól

Kdy: v neděli 11. února od 17.30
Kde: Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem
Za kolik: 170 korun
Proč přijít: Úsměvná komedie Jeden gól vypráví skutečný příběh fotbalového týmu Americké Samoy, který v roce 2001 nechvalně proslul drsnou prohrou 31:0. Sportovní komedii uvede Hraničář v neděli od 17.30.

| Video: Youtube

DĚČÍNSKO

Masopust ve Varnsdorfu

Kdy: v sobotu 10. února od 8.00
Kde: Varnsdorf
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Středobodem letošního varnsdorfského masopustu bude náměstí E. Beneše. Už v 8 hodin tu vypuknou masopustní hody, na kterých si lidé budou moci pochutnat na výhradně místních dobrotách. V 9 hodin se tradičně sejdou masopustní maškary na nádvoří ZUŠ a vydají se v průvodu městem. Ten obohatí akrobaté na chůdách, zahraje a zazpívá Dykyta. Od 10 hodin pak na náměstí odstartuje velká masopustní taškařice, i letos tu budou narážet starostenský sud piva.

Masopustní průvod ve Velkém Šenově

Kdy: v sobotu 10. února od 13.30
Kde: Velký Šenov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Letošní masopust spojí ve Velkém Šenově s výhrou v anketě Deníku o nejkrásnější vánoční strom. Poté, co na náměstí rostly jitrnice na stromech, splní na této akci další slib, a to, že pivo poteče potokem. Vlastní půllitry doporučují vzít s sebou. Masopustní průvod začne u hasičské zbrojnice, do průvodu přivítají nejen masky, ale i různé hudební nástroje, včetně řehtaček a bubínků. Na konci průvodu bude čekat posezení s občerstvením a hudbou.

TEPLICKO

Bystřanský masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 13.30
Kde: Bystřany
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Masopustní průvod s muzikanty a občerstvovací stanicí projde obcí Bystřany do Úpořin na statek, kde bude připraveno občerstvení v podobě zabijačkových dobrot či masopustních koblížků. Proběhne také soutěž o nejlepší masopustní koláček.

Červenoújezdský masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 13.00
Kde: Červený Újezd
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Spolek Veselý venkov pořádá s podporou obce Hrobčice už jedenáctý masopust. Účastníky čeká masopustní obchůzka po staveních s občerstvením za doprovodu folklorního souboru Jarošovci a Podřipského harmonikáře, při které si užijí tanečky, říkadla i písničky. Poté se sejdou na návsi, kde budou připraveny masopustní dobroty. Návštěvníci v maskách dostanou svařák zdarma.

MOSTECKO

Masopust ve Vtelnu

Kdy: v sobotu 10. února od 14.00
Kde: Náves, Vtelno
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ve Vtelně se opět můžou účastníci sejít v průvodu v maskách a obejít ves. Ještě před tím si děti budou moci masky dotvořit. Následovat bude od 16.30 pohádka s divadlem Brambůrky – Hrnečková Karkulka, od 18 hodin zahraje Tandem. Lidé se mohou těšit také na zabíjačkové pochoutky po celé odpoledne.

Cocotte Minute

Kdy: v pátek 9. února od 21.00
Kde: Ponorka Litvínov
Za kolik: 390 korun
Proč přijít: Česká crossover kapela Cocotte Minute se vydala na turné Vostrý jaro tour 2024 a zavítá také do litvínovského klubu Ponorka. Vstupenky jsou k mání v předprodeji na Goout.cz.

LOUNSKO

Masopustní oslavy v Lounech

Kdy: od čtvrtka 8. února
Kde: Sportovní hala a knihovna, Louny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Lounech odstartují ve čtvrtek 8. února masopustní oslavy. Letošní nový program nabídne několik samostatných akcí, a to až do středy 14. února. Ve čtvrtek od 9.30 mohou zájemci přijít na Masopustní taškařici do sportovní haly. Akce je určená dětem z mateřských škol i veřejnosti. V pátek od 10 do 12 hodin připraví Městská knihovna ve svém objektu masopustní kreativní dílnu pro malé i velké a v neděli od 15 do 17 hodin tamtéž soutěž o uvaření nejlepší polévky.

Vyprávění o Nepálu v Mederově domě

Kdy: v pátek 9. února od 17.00
Kde: Mederův dům, Žatec
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Návštěvníci Mederova domu na žateckém náměstí 5. května detailně poznají Himálaj, Nepál a především národní park Sagarmatha. Zavede je tam promítání a vyprávění Lubomíra Pokorného, který absolvoval pozoruhodnou expedici. Vysokohorský trek nabídne například úchvatný pohled na čtyři osmitisícovky - Mt. Everest, Lhotse, Cho oju a Makalu.

CHOMUTOVSKO

C. K. Masopust v Kadani

Kdy: v sobotu 10. února od 10.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Dobré jídlo, pití a zábavu. To vše opět přinese letošní C. K. Masopust na Mírovém náměstí v Kadani. Probíhat bude od 10 do 16 hodin. Celým dnem bude návštěvníky jako obvykle provázet postava legendárního Švejka, ale také hudební kapely Motovidlo, Brass Band a Švejk Šraml hrající k poslechu i tanci. Ze stánků rozmístěných po celém náměstí si vybere každý. Chybět nebude ani maškarní průvod k řece spojený s odsouzením a poté topením Morany.

Masopustní veselice v Zooparku Chomutov

Kdy: v sobotu 10. února od 14.00
Kde: Zoopark Chomutov
Za kolik: 90/50 korun
Proč přijít: Chomutovský zoopark opět po roce připravil masopustní veselici. Uskuteční se v sobotu 10. února ve skanzenu Stará Ves od 14 do 16 hodin. Chybět nebude rozpustilý průvod maškar, který doprovodí i místní jezdecký oddíl. Svou jízdu začne u kapličky, vydá se na malý okruh po zooparku a následně se vrátí zpět do skanzenu k roubence. Tam účastníci průvodu dostanou klíč od Staré Vsi, aby bylo mohli spustit veselí. Do tance bude hrát Veselá krušnohorská muzika, přítomné pobaví herci z Divadla Mazec, připravená je také soutěž o nejhezčí masku a zabijačkové pochoutky.

LITOMĚŘICKO

Masopust v Soběnicích a Mladé

Kdy: v sobotu 10. února od 9.30
Kde: Soběnice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Soběnicích a Mladé přichystali na sobotu 10. února oslavu masopustu. Začne v 9.30 hodin v Soběnicích u čp. 6, o hodinu později se vypraví průvod maškar obcí. V Mladé se masopustní masky projdou ulicemi od 13.00. Hrát bude kapela Máňa trio. Závěrečné pohoštění v soběnické hospodě se otevře ve 14.00.

Masopust v Libochovanech

Kdy: v sobotu 10. února od 13.00
Kde: obec Libochovany
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Masopustní veselici připravili na sobotu 10. února v obci Libochovany. Zábava začne ve 13 hodin na dvoře místního úřadu, o hodinu později vyrazí průvod rozpustilých masek ulicemi. Návštěvníci se mohou kromě skvělé nálady těšit také na zabijačkové dobroty, pěvecké a taneční vystoupení Musical School DDM, skupinu Camna a dokonce i stánek s knedlíky.