Až když zahrají v sobotu v letním kině v Ústí UDG, Jelen, Horkýže Slíže či Voxel, vyvrcholí Ústecký majáles koncertem populárních Chinaski. Víc o jejich dnešku řekl Marpo, jinak též bubeník Chinaski…

CHTĚLI JSME ZMĚNU

Proč vzniká nové album na různých místech světa?
Chtěli jsme změnu. Točili jsme v Londýně v jednom studiu, ale teď jsme v Austrálii s Gregem natočili dvě písničky u Brisbane. A řekli jsme si, že by bylo fajn, točit desku po celém světě. Že je to zajímavej příběh.

Jaké bylo hrát po Austrálii?
Pro mě peklo. Bojím se havěti a lítání, ale Australani jsou super a free. Nic neřeší, to je prostě tím počasím. Jen jsem se tam vůbec nevyspal, pořád jsem jen vyklepával peřiny…

Byl i nějaký pěkný zážitek?
Sydney bylo super, přišlo na nás asi pět set lidí. To je super číslo, byl to dobrej mejdan. Občas se tam objevil nějakej místňák, ale to proto, že si vzal Češku. Chodí spíš Češi a Čechoslováci.

Říkali si o konkrétní hity?
Chtěli Punčocháče a Kláru, znají spíš naše starší věci. Dostali klasickej playlist, jakej vždy hrajeme na festivalech. Je to průřez našimi hity od začátku do konce.

Nedávno jste se vrátil z L. A.
Ne ne, z Tampy. Ale ne s Chinaski, tam jsem byl na dovolené s rodinou.

Kde jste tedy naposledy točili s Chinaski?
V Austrálii. Pak jsme hráli v Plzni, nato točili v Anglii, kde byl další koncert pro krajany. Co s klukama hraju, už jsme tam byli asi čtyřikrát. A teď už nás čeká Ústí.

MICHAL TEĎ MÁ MÚZU

Nové album prý asi poskládáte celé na cestách…
Možná, ono je to hodně o Michalovi. Michal s Frantou hodně skládají, Michal Malátný teď má nějakou múzu, je hodně aktivní v psaní. Pořád teď někde budeme jezdit, takže se to nabízí. Když odjedeme od rodin, bude čas na skládání.

CD Rockfield jste točili s Gregem Haverem. Budete v tom pokračovat?
Určitě jo. Ale pak máme letět do Ameriky, v listopadu, a tam by se měli objevit jiní lidi, i ti nám pomohou.

Uslyšíme poprvé nové písničky Chinaski v sobotu v Ústí?
To ještě určitě ne. Když, tak nejdřív asi na podzim.

Které nové hity máte rád?
Mě baví Rockfield celý, jsem s ním hodně spokojenej. Ale radši hraju tvrdší věci Milion dolarů i Doják.

A co seriálový hit Víno?
Překvapil mě, moc jsem na něj nesázel. Jenže být ten song špatný, tak by mu žádný TV seriál nepomohl. Ale říkal jsem si, že bude bomba Každý ráno, a je.

Na co se v dohledné době s Chinaski těšíte?
Na hraní, dlouho jsme nehráli. Už nám to chybí.