Proti filmové adaptaci má hra ústeckého činoherního studia diváky především pobavit. „Text z filmu velmi rozpoznatelně vychází. Respektuje jeho základní strukturu, ale vyplňuje ji v mnoha případech jiným obsahem. Tematicky se od filmu také příliš neodlišujeme, spíše používáme jiný jazyk vyprávění a přidáváme volnou s práci s hranicí mezi fikcí postav a skutečností herců na jevišti,“ sdělil Tomáš Loužný.

Dramaturg inscenace Karel F. Tomášek přiblížil, která pasáž filmové předlohy ho nejvíce zaujala. „Ve filmu je jeden okamžik, kdy herec přestane takzvaně hrát a přímo osloví diváka v sále, kteří sledují film. Uvědomili jsme si, že právě toto nás nejvíce zajímá,“ sdělil.

Řidič uvízl s autem v ústecké ulici Na Zákrutu. Aby si při couvání neodřel lak, demontoval zábradlí
Řidič uvízl s autem na úzké cestě. Aby si nepoškrábal lak, odmontoval zábradlí

Režisér Tomáš Loužný i tentokrát vsadil na svůj osvědčený inscenační tým. Autorem scénografie je Petr Vítek, kostýmy navrhla Kateřina Jirmanová Soukupová. Hudbu pro toto umělecké dílo vytvořil Ivo Sedláček.

Zpočátku všechno vypadá naprosto idylicky. Prázdninová atmosféra, letní sídlo, šťastná rodina. V jednu chvíli se ale objeví nečekaní návštěvníci: Nikdo je nepozval, nikdo o jejich přítomnost nestojí, ale oni přesto zůstávají. Jsme svědky napínavé hry s nejasnými pravidly. Přestože tušíme, kdo vyhraje, do poslední chvíle není jasné, o co se vlastně hraje.

Představení, které trvá necelé dvě hodiny, je hodně specifické a zasáhne každého diváka, který jej uvidí. Těšit se můžete na Martu Vítů, Kryštofa Rímského, Andeu Bereckovou, Lukáše Černocha a Petra Uhlíka.

Premiéra se uskuteční v pátek 14. února od 19 hodin v hlavním sále Činoherního studia. Reprízy jsou pak v plánu na 16. a 22. února.

V Ústí zaujmou a šokují voskové figuríny
FOTO: V ústeckém muzeu budou dva týdny lidé z vosku. Zaujmou i šokují