Není divu. Vždyť na první velký koncert Davida Deyla, úspěšného mladého pop zpěváka z Chlumce, dorazily do Ústí dívky z Teplic, Duchcova, Děčína i dalších měst severu, ale dokonce až z Moravy! Všechny ho milují a on jim to vrací hudbou, hity! Hlavně těmi o lásce.

První vrchol koncertu? To když usedl ke klavíru Václav Krahulík, hudební pedagog ústecké Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) a vynikající koncertní umělec. Muž, který běžně doprovázel Ústecký dětský sbor. I David Deyl učí i studuje na UJEP, přizval tak kolegu.

Koncert začal hitem Ještě mám chvíli čas, publikum s Davidem zpívalo asi vše, i velký hit Hry o nás. Ale zamrazilo ve mně ve chvíli, kdy ochranka začala odhánět od pódia nadšené fanynky, které jen stály a zpívaly. Velmi vděčné a nadšené publikum! Ale první řady přes ně neviděly.

Samostatnou kategorií koncertu byly dárky, hlavně kytice. Ale Davide, co líbání? To Gott v Ústí rozdal za kytky víc pus! Inu, máš co dohánět! Či sis to jen „kvůli jedné" u ostatních nechtěl rozházet?!

Vedle kytic dostal romantický zpěvák například i hrníček nebo Překvapení.

„No jen si to rozbal. A hned," vybízela ho fanynka. „Jé, jak víš, že mám rád brokolici," smál se David Deyl, když uviděl, že mu dívka dala látkový brokolicový polštářek.

Také se zdráhal zazpívat song, který natočil s raperem Marpem. „Je trošku sprostej, ostrej," tvrdil. Ale přemluvit se nechal i proto, že Marpo, který měl být hostem večera, nepřijel. Měl ten večer někde koncert s Chinaski.

Před finále si David vzal na pódium své nejmladší fanoušky z Koťat, i Verunku Černou. „U Koťat jsem asi 5 let. Dnes nás tu mohlo být tak 10," odhadovala Martina Mašková (8). „Nejradši mám od Davida Kytici růží (Teď hned), i klip, jak v něm hoří, je dobrej. Ale svoje hity s Koťaty nezpívá," dodala. Její otec Martin je rád, že Davidovy melodické písničky nejsou jen pro ženy.

„Koncert se mi líbil. Pana Deyla znám z pedagogické fakulty, úplně kolegyně ale nejsem. Líbilo se mi, když se připojily divačky a zpívaly," dodala jedna z divaček.