Původně se chtěl David Deyl tu Richieho show jen podívat. Ale volali mu z vydavatelství Supraphon, které mu vydává desky a zastupuje ho také v koncertní činnosti: „Pořadatel chce, abyste večer otevřel svým vystoupením."

A co on na to? „Mám radost, ale i trochu obavy. Chci proto ze svého repertoáru vybrat pro ten koncert to nejlepší. Určitě tu tedy zazní mé hity Akorát, Teď  hned, Hry o nás nebo Počítám," prozradil. A věří: „Snad se mi podaří navodit tu jiskřivou náladu, než vstoupí na scénu americká pop legenda Lionel Richie."

„Miluju Lionelovu píseň Hello. Má v sobě zvláštní atmosféru, celkově je to pro mě velký hit! Baví mě harmonie této písně a silý refrén, který Lionel naprosto skvěle zazpívá! Ale Lionela mám rád i jako člověka. V roce 2007 jsem byl na jeho koncertě v Praze, naprosto mě tam dostala jeho komunikace s publikem i projev! Jde z něj pozitivní energie a uvolněnost, což mám rád. Cítil jsem, že si to užívá a dává publiku ze sebe 100%," vzpomíná zpěvák z Ústí.

„Teď máme rok 2012 a jsem hostem jeho koncertu. Kdyby mi to někdo řekl v roce 2007, tak bych si myslel, ze má v sobě asi panáka anebo je až moc velký optimista! Je to velká událost v mém hudebním životě a děkuju Bohu a rodině, ze jsem toho součástí!," řekl David Deyl.

„Ve třicetiminutové show zazpívá David Deyl se svou vlastní kapelou písně ze svých alb Hlavolam (2008) i Zásah (2011)," prozradil Deníku Zdeněk Brouček ze Supraphonu.

V rámci rozsáhlého evropského turné Lionel Richie, jeden z nejúspěšnějších pop r´ń´b zpěváků světa, koncertuje vedle České republiky také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Holandsku, Maďarsku, Irsku, Lucembursku, Monaku, Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii. Diváci se mohou těšit na mix materiálu z jeho třicetileté kariéry. Zazní skladby z památných raných dob jeho skupiny Commodores, sladké balady z let osmdesátých minulého století i novější materiál včetně skladeb z aktuálního alba „Tuskegee". Zpěvák jej nazval podle města v Arizoně, USA, se 20. června 1949 jako Lionel Brockman Richie, Jr, narodil.

David Deyl, zpěvák, klavírista i autor písniček, ale už také chystá svůj první samostatný koncert doma. Odehraje se 28. listopadu od 19.00 v Domě kultury v Ústí nad Labem. „Vstupenky za 249 Kč již zakoupíte v síti Ticketstream. Pro Davida Deyla to bude velká premiéra, vždyť poprvé vystoupí doma jako samostatný interpret," uvedla Radka Pilzová z pražské agentury Lagardère Active ČR. „A chystá také překvapení," dodala.