Akci, na které pařily desítky studentů i studentek z Ústí a okolí, opět pořádala nestátní obecně prospěšná společnost Collegium Bohemicum, která chystá v Muzeu města Ústí expozici o historii sudetských Němců v Čechách.

První hráli Johnethen Fuchs & The Woods, indie folková kapela z Drážďan, následoval zajímavý potemnělý severočeský Kittchen s kytarou v kuchařské zástěře v duu s kolegou na klávesy i kytaru.

Ústecký půlmaraton 2018
FOTO: Centrem Ústí a chemičkou se prohnaly tisíce běžců. Najdete se na snímcích?

„Cílem akce je spojit a nabídnout českému publiku naše i německé kapely. Z Drážďan vystoupila rocková čtyřka Airwolf a na závěr je doplnili odvázaní pop punkoví Hot Pants, přilákali dost svých fanoušků. Pořad Ústí Beats byl v Ústí pošestnácté, Collegium na něj zvalo publikum ještě před zahájení Festivalu české a německé kultury, který se letos koná od 23. října do 11. listopadu,“ řekla Tereza Forker z Prahy, od března 2018 nová kulturní manažerka Collegia Bohemica.

Od Bittové po Kafka Band

„Jsme moc rádi, že můžeme lidem v Ústí ukázat i jiné sféry kultury přes divadlo, přednášky a další hudební akce včetně jiné tváře nezávislé písničkářky a hudebnice a zpěvačky Ivy Bittové, úspěšné i v USA, která se představí na zahajujícím koncertě v Severočeském divadle. Nepropásněte ji, byla by to velká škoda,“ upozornila dívka. „A závěrečný koncert bude Kafka Band, který už je tu taky tak trochu doma. Letos přiveze nový program, představí se ale také nové inkluzivní divadlo Kafkázia,“ těší se a slibuje kulturní manažerka.

„Jsem se dneškem spokojená. Kapely jsem vybírala podle svého hudebního gusta, cílem bylo propojit různé hudební styly. Indie folk byl na úvod pro odlehčení, pak přišel Kittchen (Kuchař), spjatý svými texty s Ústeckým regionem. Originální zpěvák, kytarista a textař v černé kuchařské čepici tu nebyl poprvé a ukázalo se, že má Ústí o tohoto umělce zájem,“ tvrdila kulturní manažerka.

V brašně údajného útočníka strážníci skutečně našli sekáček na maso.
Zabiju tě, křičel muž se sekáčkem na maso v Městských sadech

Jako třetí to na scéně Hraničáře rozjeli drážďanští Airwolfe. „Nabídli hudbu svou i převzatou, například Rage Against The Machine, vsadili i na rap. „Ta pestrost mi přišla fajn. Je to dobrá strategie jak upoutat i cizí publikum, které vás zatím nezná. Jak jste viděl, převážně ústečtí studenti si je užili,“ smála se Tereza Forker. A mladí pankáči Hot Pants (Žhavé kalhotky), čtyřka doplněná o klávesy, skupina částečně domácí, to ve finále pořádně rozjeli.

Airvolf: Poprvé v Ústí

„Nejvíc se mi líbili DJ Aid Kid s Kittchenem. Jejich temný industriál se zajímavými texty mi přišel hodně zajímavý. Trochu mi to připomnělo Dead Mana, film od Jima Jarmusche. Bavila mě slova a nálada vystoupení, bylo to hodně basový a atmosférický. Trošku mi to připomínalo skupinu Jakub a Obří broskev, kterou Kittchem před lety vedl,“ ohlédla se Vanda z Ústí. „A teď jsem se ještě skvěle bavila na čtyřce Airwolf . Hráli rokenrol a převzaté věci, bylo v nich hodně energie,“ byla ráda.

A autor tohoto článku dodal: „Zpěvák v trenýrkách a tričku šel i do lidí, na pódiu Hraničáře se neobešel bez ručníku. Koncert to byl nespoutaný, energický a nervní,“ dodal autor tohoto článku spokojeně.