Prime Orchestra ve své tvorbě spojuje tradici a inovaci, přirozený talent a nejmodernější zvukové technologie. Hudební podívaná v Ústí nad Labem zahrnovala vlastní orchestrální verze soundtracků z nejslavnějších filmů, jako je Harry Potter, Hvězdné války, Matrix, Gladiátor, Interstellar, Inception, Piráti z Karibiku, Rocky, Mission: Impossible nebo Krotitelé duchů. Vystoupení doprovodila dynamická světelná show.

Prima Orchestra byl založen v ukrajinském Charkově v roce 2014 a v současné době má uskupení 42 členů. V rámci současného turné vystupuje po celé Evropě. „Hráli jsme jak pro 2–3 tisíce diváků, tak i na obrovských open-air pódiích, kde se sešlo mnoho tisíc lidí. Pro nás ale vůbec není důležité, kolik lidí navštívilo náš koncert, ale jaké emoce nám darovali při našem vystoupení,“ řekl producent a kytarista Alexei Khorolsky.

Vizualizace poutače, kterou prezentují petičníci. Oproti skutečnosti je však výrazně naddimenzovaná.
Petici proti obřímu poutači Bauhausu podepsaly stovky lidí. Trmice vyjednávají

Výtěžek z turné se rozhodl orchestr věnovat na nákup sanitky pro Charkovskou oblast. „Charkov je součástí Sítě kreativních měst UNESCO s bohatou kulturní tradicí. Při našich vystoupeních promítáme film o našem městě, jak to v něm vypadalo před válkou a co se děje teď,“ dodal bubeník Artur Spivak.

Miroslav Solař