Tu odstartuje v sobotu 8. srpna CAFÉ MAX NA ULICI, tedy minifestival přímo před kavárnou. Venkovní program zahájí FIBICH JAM, neboli soul funkový „all stars" jam ústeckých muzikantů, kteří sdílí zkušebnu na Fibichově ulici.

Experimentální gril a koktejový bar

Dále se vystřídají celkem čtyři kapely: USCHI, STRANGE FETISH, TJEREMIN a NO DISCIPLINE. Zhruba ve 20.30 pak nastoupí hlavní hvězdy večera UNITED HEADS. Legendární pražská kapela s dvacetiletou tradicí, která začínala hip hopem (z tohoto období jsou slavné zvláště jejich „Brejle", předělávka hitu „Insane In the Brain" amerických Cypress Hill), pokračovala crossoverem a skončila u tanečního nu-funku a nu-disca.

Program festivalu od 22.00 uvnitř kavárny uzavře ústecký mistr funku, soulu a hip hopu DJ PECAONE.

„Pokud PECA nestihne dorazit včas, poněvadž má v sobotu ještě nějaké neodkladné povinnosti, předskakovat mu na chvíli bude FUNKENSTEIN. Vedle hudebního programu vás na festivalu čeká ještě Experimentální gril Mumie, který bude grilovat burgery a hermelíny. Rovněž budeme mít speciální koktejlový bar. Jeho nabídku ještě upřesníme," vzkazuje za pořadatele Jan Civín a dodává: „festival se uskuteční v každém povětrnostním případě. Předpověď je ovšem zatím víc než příznivá. A vstup na festival je zdarma."

Tři festivaly budou o příštím víkendu

O následujícím víkendu aby se hudební nadšenci rozdělili na tři díly. Zároveň se totiž koná třídenní Reggae Area, dvoudenní Rock on the Rocks a jednodenní FÍRfest. Rastafariáni a další milovníci reggae zamíří na letiště Podhoří, kde bude jamajská smršť od pátku 14. do neděle 16. srpna.

Především na alternativu je zaměřený festival v Ostrově u Tisé. Mezi hlavní taháky budou patřit německé kapely Weltraum Power, KILL ME pussycat či Black Tequilla. Českou scénu zastoupí například Peshata, Nauzea Orchestra nebo Gorily v mlze. Hudební produkci v pátek a sobotu doplní řada doprovodných projektů a workshopů.

Do Letního kina v Ústí láká v sobotu 15. srpna od 12.00 například Luboš Pospíšil Trio, Coda, Toxic People či krasavice z kapely K2. FÍRfest myslí i na děti, pro které je připravená celodenní kinder-párty s DJ Milanem.

Od čtvrtka 20. srpna ožije Farma U Červa v Brozánkách. Premiérový Brozánky Fest je hned třídenní a kromě regionálních kapel nabídne zajímavé hosty. „Zahraje třeba Tony Ducháček a Garage, Marsyas, Dymytry, Vladimír Merta, Totální nasazení či Czech Floyd," láká organizátor Petr Samek.