A v srpnu uvede také dvě akce pro děti.

„Kino bylo zavřené jen tři dny. Jeden strom je tu nyní zabezpečen pletivem, na stromy v areálu ale chceme nechat zpracovat studii," uvedl včera pro Deník Ivan Dostál, ředitel Kulturního střediska města Ústí, pod které Letní kino v Ústí patří.

Novinky má i ústecký festival Fírfest. Více Deníku řekla Hana Štrymplová, jeho pořadatelka.

„Již 7. ročník hudebního open air festivalu Fírfest chystáme na sobotu 15. srpna. Měníme místo konání, po pár letech se akce stěhuje z místa svého zrodu do horního areálu Letního kina v Ústí. To z důvodu větší kapacity."

Idio&Idio i Toxíci

Návštěvníci se mohou těšit na kapely regionální i na zvučná jména. Začíná ve 12.00 akustická ústecká kapela Idio&Idio. Umí ale i punk a ska, je zábavná, vtipná…

„Další ikonou budou Toxic People. Uvidíme nespoutanou dynamickou pódiovou show pěti muzikantů ze severu Čech v zajímavých převlecích. Nedávno pustili do světa klip Hladolet, uslyšíte, jak zní živě," řekla pořadatelka.

Mostečtí Cumbal přivezou klasický hard rock, potěší i milovníky motorek. „Cumbal je jednou z nejžádanějších kapel na moto srazech nejen na severu Čech. Zazní tak i hymna motorkářů," slíbila Hana Štrymplová.

Bez New Black Jack z Ústí by asi nebyl Fírfest Fírfestem. Hrají heavy metal, nabídnou ho v čele s charismatickým frontmanem Apínem a překvapeními. „Pokud se na ně těšíte, že do otevření brány Fírfestu nevydržíte, už mají na webu Bandzone čerstvě pověšenou novou písničku," nabízí pořadatelka.

Dívčí pop rockové K2 už odehrály přes tisíc koncertů v Česku i v sousedních zemích a v Bulharsku. Úspěšně se účastnily hudebních soutěží (Emergenza, EvropaHit, Naděje Beatu)…

… a Luboš Pospíšil

„Jeden ze stále aktivních klasiků českého rockového písničkářství Luboš Pospíšil potěší i náročnějšího posluchače, možná i některé vrátí do vzpomínek. Luboš Pospíšil trio nabídne průrazný Pospíšilův tenor a pěkné poetické texty nejen od Pavla Šruta. Jistě zazní i jeho velký hit Tenhle vítr jsem měl rád," věří Hanka Štrymplová.

Karlovarská hardrocková Coda je legendou českých tancovaček, má silné melodie a české texty. Kdo se netěší?

„Divokým esem Fírfestu bude progresivní mladá pražská rocková kapela The Snuff. Loni vydala CD Lotus u Warner Music Czech a jela evropské tour s kapelou Ill Nino (USA), jako předkapela hrála se skupinami Harlej, Škwor, Wohnout," doplnila informace pořadatelka Fírfestu.

Soutěže pro děti

Dětem akce nabídne celodenní program s DJ Milanem. „Bude diskotéka i zumba, soutěže, malování na obličej, crazy focení, balónky… Větší děti mohou navštívit airsoftovou střelnici a soutěžit," láká Hana Štrymplová.

Kmotry Fírfestu budou sportovci, umělci a další osobnosti, které pro Ústí něco znamenají. Též ochutnají ve stáncích africkou kuchyni i zdravé potraviny.

Výtěžek Fírfestu pomůže opuštěným zvířatům z Psího domova v Řepnici. Vstupenky v předprodeji stojí 100, na místě budou stát už 150 Kč.