Na zpěváka podmanivého hlasu, zakladatele ústecké skupiny The Strangers a dlouholetého člena Fešáků Jindru Šťáhlavského (21. února 1945 Ústí nad Labem − 5. února 2013) vzpomínaly v sobotu 24. února večer v Národním domě v Ústí stovky lidí.

Hrála jim k tomu pražská country parta Rekonvalescence a ústecké country rockové Kliďánko okolo kytaristy a zpěváka Jiřího Šmída. Kapela s fajn houslemi, která také ten večer oznámila mírnou změnu sestavy - odchod jednoho člena.

Zdroj: Deník/Radek Strnad

Na plese zatančila báječná smíšená skupina Crock 14 - Dance Studio Praha, od Šťáhlavského zněly spíš svižnější skladby. "Jeho pomalé balady jako je Jaro se moc na country ples nehodí," vysvětlil Ivan Halada z pražské country skupiny Rekonvalescence, která na plese také zahrála.

Právě Halada zpívá také jako host Fešáků na speciálních koncertech písničky Jindry Šťáhlavského. Koncert uváděl Bezi Jr. neboli Pavel Bezouška, spíkr Country Rádia. To také ples v Ústí pořádalo.

Maškarní ples v ústeckém Činoherním studiu
OBRAZEM: Vetřelec, Shrek nebo temný pán. Činoherní studio mělo maškarní

S myšlenkou vzpomínkových plesu na Jindru ovšem přišel Petr Hořejší z Ústí, jeho bývalý spoluhráč ze skupiny The Strangers. "Byl to báječný kamarád, napsal spoustu skvělých písniček a uměl je úžasně zazpívat," ohlédl se na sobotním koncertě Hořejší za zesnulým kamarádem. "Šířil slávu dobré muziky z Ústí, vzpomínat na něj prostě musíme," je si jistý muzikant.

Neobyčejný stetson

Mezi stovkami návštěvníků plesu nechyběl bývalý kapelník Fešáků Karel Poláček, s manželkou si přišel užít svou oblíbenou zábavu Petr Andres z Ústí nad Labem - Severní Terasy. Jako mnozí návštěvníci, také oblékl typický country klobouk stetson.

"Ten můj je ale neobyčejný. Koupil jsem si ho v Americe, kde jsme s manželkou byli za synem - on tam žije. Dost těžko jsme tam klobouk sháněli, přišel mě na 126 dolarů. Ale jsme moc rád, že ho mám," prozradil host plesu nadšeně.

Pro mnoho obyvatel okrajových částí Střekova zůstává nejpalčivějším problémem městská hromadná doprava.
Střekov chce vylepšovat život ve svých vesnicích

Country bál si přišla užít a zatancovat si na něj na chvíli také ústecká primátorka Věra Nechybová, než odjela na myslivecký ples. "A její účast byla také jedna z věcí, které mě na plese v Nároďáku bavily," řekl Deníku ústecký fotograf Petr Berounský.