„Začali jsme dechovkami, následoval rock skupiny Sklap s novým kytaristou i skvělí Točílas. Ti jsou má srdcovka, která nám pobavila i festival Fond Fest. Ale protože tu dnes moderuju, dal jsem si zatím jen jediné pivo, Březňáka,“ prozradil moderátor.

A Dan Černý, zpěvák i textař Točílas, prozradil, že novinkou jeho kapely byl song Týna. „Je o naší oblíbené rosničce z Novy. Prý jsme jí tou písní udělali radost,“ tvrdil Dan. Jeho parta tradičně končila svou velkou hitovkou Autostráda.

Poslední koncert festivalu patřil ústecké rockové legendě a jistotě Ferit, kapele zpěváka a kytaristy Radka Švejdy. Jako předposlední přijela Ústečany na pěnivou akci regionálních pivovarů včetně neštěmického Milénia či pivovaru Cvikov roztančit početná pražská hip hopová parta Shizzle Orchestra. Stavěla především na zvuku dechů a jejich zpěvák zněl dost přesvědčivě.

Kdo si do sadů přivedl i děti, nelitoval. Vedle stánků se sladkostmi byly v nabídce i kolotoče, houpačky, skluzavky a další atrakce. Bohužel během dne v sadech vypadá proud. Tak alespoň vstupné na akci bylo zdarma.

Na místě bylo šest stánků malých pivovarů. „Přijeli jsme sem z Děčína, jsme dva roky starý pivovar. Máme tady čtyři jedenáctky, všechno je to podomácku dělané. Určitě bych doporučil Děčíňáka, což je taková naše specialita a je i nejoblíbenější. Zájem je zatím velký, nemůžeme si stěžovat. Pokud nám to majitel dovolí, rádi přístě přijedeme znovu,“ řekli zástupci pivovaru Nomád z Děčína.

„Jsme minipivovar ze Cvikova. Přivezli jsme sem tři piva, z nichž bych doporučil určitě naší sváteční třináctku, která jde zatím i nejvíce na odbyt. Lidí nám sem zatím chodí dost, tak uvidíme, jak to bude pokračovat,“ sdělil prodejce minipivovaru Cvikov.

Sympatického uličníka Tomáše v dětském filmu Věry Plívové-Šimkové Páni kluci Michala Dymka a baviče a herce Václava Koptu si mohli užít o víkendu cestující při jízdě historickým autobusem RTO z Úštěku do Zubrnic.
FOTO: Lidi v autobusu pobavil herec Václav Kopta