Připomenutím, že škola Pod parkem děti vznikla před 70 lety, začal VI. ročník Večera pro tiché tlapky.

„Je to škola, která má historii i duši, připomeneme vám to svým programem. Většinou na takové akci děti vystupují, aby zajistily podporu pro sebe. Tady je to obráceně. Děti připravily program, aby sehnaly podporu pro své miláčky, pejsky a kočičky. Během dnešního vyprodaného večera vám je všechny ukážeme," slíbil Ondra Vodný, moderátor z rádia Evropa 2.

DANEČEK A PAVLÍNKA

Parťáky Ondry byl pár Daneček a Pavlínka. Představili i kočku Fatimu, výstavního matadora, který pomáhá.

Sedm programů dětí nabídlo scénku s Nohavicovou „Eskymáckou" s obřími nanuky. Zástupkyně Nadace Plamínek si pohladila tříletého kocourka Matyáše, prý výborného k autistickým dětem. Při písni na hit Prosinec Svěráka a Uhlíře vládla zima pódiu stříbrným žezlem.

Monika Absolonová, vzácný host akce, nás rozesmála: „Při prvním vystoupení jsem se vloupala do ředitelské lóže, při druhém jsem ale musela jít. Jinak tu nic nezazpívám. K Ústí mám velký vztah, za představení Funny Girl jsem tu dostala svou jedinou Cenu Thálie. To, co děti předvedly, bylo úžasný, a všichni lidi s nimi. Paní ředitelko, gratuluju. Je důležitý, když dělají lidi věci srdcem; tak to tu je," chválila zpěvačka. „Zazpívám tři písně, i Bílé Vánoce z desky, kterou jsem nedávno vydala. Zpívejte klidně se mnou."

MÓDA, TA Z PRAVĚKU

Děti ukázaly módu napříč stoletími, od pravěku přes středověk, hippie, spartakiádu, hip hop… „Pokud se vám líbily letošní modely, můžete si je v zákulisí koupit U kamenné přesličky," hlásila jedna paní učitelka.

Děti tančily na Gotta, Zagorovou i Absolonovou, na tu živě. Publikum bavila koulovačka na vozíčcích, do tmy blikaly umělé svíčky… Když Monika Absolonová hlásila svůj hit „Teď královnou jsem já", sál vydechl: „Jééé".

Trochu jiný text měla ve scénce píseň „Těšíme se na Ježíška", ředitelka Martina Brhelová ve finále jen zářila: „Krásné představení svědčilo o ohromné práci mých kolegů. Sedm písniček bylo završením sedmi desetiletí naší školy… a doufám, že ne poslední. Vždyť příští rok to je už 71 let, ne?!"

DĚKUJI VÁM ZA DĚTI

„Děkuji vám, že nám svěřujete své děti, to je vzácný dar. Jako každý rok vám tu říkám: Vaše děti jsou báječné," tvrdila paní ředitelka publiku. Dojetí Moniky Absolonové nebralo konce: „Ty děti tady jsou úplně neuvěřitelný. Byl to krásný večer," svěřila se se slzami na krajíčku. A závěrečnou „Tichou nocí" připomněla, že nedávno vydala své první vánoční CD „Až do nebe", kde má duet s Karlem Gottem.

„Úžasný večer, brečela jsme od začátku do konce. Jsem tu třetí rok, je to nádherně srdcový, fajn choreografie. Mám tu vnučku Terezku, tančila vločku," děla Jiřina Kolankojevičová z Mojžíře. „Bylo to hezký, na akci jsme podruhé, máme tu syna," dodal Martin Kratochvíl z Krásného Března.