Tradiční akce začala pestrým ohňostrojem před domem kultury. Velký sál DK Ústí v tu chvíli už praskal ve švech, svaz měl prodané vstupenky na losování. Vyhrát v něm bylo možné i pár set korun. „Na tento program chodím pravidelně, rok od roku tu návštěvníků přibývá,“ pochvaloval si Hanuš Adamec (90), rodák z Trmic.

„Těší mě, jak je tato akce vždy pestrá a hlavně rodinná. Pestře se pro ni obléknou dospělí, pochlubí se svými tradičními kroji zdobenými draky a květinami. A děti, kluci i holky si večer užívají, hrají si třeba i na pódiu a házejí si s barevnými balonky,“ popsal senior to, co bylo vidět všude kolem.

Na jevišti přál Svazu i nový ústecký primátor Petr Nedvědický. „Přeji všem do Roku Vepře, aby byl úspěšný. A aby se vám dařilo plnit své sny,“ pravil na oslavě primátor. Svaz pozval z krajského úřadu také Pavla Vodseďálka. „Vietnamský svaz města Ústí nad Labem každoročně vítá Asijský nový rok s občany tohoto města, kteří jsou vietnamské národnosti, aby udržoval soudržnost naší vietnamské komunity,“ napsal Vodseďálek.

Slavit ale přišli také zástupci dalších organizací či subjektů, se kterými Svaz spolupracuje. Nechyběli tak lidé z Makra, Tamdy Foods, ČEZu či z ústeckého Centrálního městského obvodu. Za něj přišla starostka Hana Štrymplová, za Poradnu pro integraci dorazil popřát Jan Kubíček.

Vystoupily vietnamské tanečnice, ale i zpěvačky a sbory, na modernější hudbu zatančila vietnamské mládež a představil se také český pár se svým klasickým tancem. Další tradiční pestrou zábavu nabídnou Vietnamci v Ústí také v září na etnickém festivalu Barevná planeta na Lidickém náměstí.