"Je tu lepší atmosféra, ne tak hektická, jako ve vašem hlavním městě," vysvětlil hudebník. A díky němu při jeho koncertě na pódiu prosvištěl třeba i vlak.

Vítěz ústeckého country a trampského festivalu InterPorta 2018, kterého také v Ústí doprovázela na koncertě na scéně v sadech jeho nerozlučná kamarádka - všetečná pudlí slečna Maja - zaujal také divačku Ilonu Techlovskou (75) ze Všebořic, bývalou knihovnici na ústecké Univerzitě J. E. Purkyně. „Jeho hru zbožňuji, mám od něj ráda ty největší nářezy. Vždyť on na kytaru hraje jako ďábel,“ smála se nadšená seniorka. Podobně pak mluvila i babička studentky Emičky z Krásného Března.

XI. Den Severní Terasy
FOTO: XI. Den Severní Terasy u Laguny kazil prudký déšť

„Z vítězství na InterPortě mám obrovskou radost i teď po roce a půl. Hraji spontánně, vím, že jsem s kytarou někdy dost živel. Ale víte, já vážně nechci být rock star, ale ani pop star. Chci dál lidi bavit svým folkem i blues. Loni jsem vydal další živé CD. S kytarou tak ze 30 procent improvizuji, takže každá má písnička je po čase jiná,“ vyprávěl Justin Lavash. "Teď si asi nejvíc užívám skladbu Give up, Give Over, kterou jsem napsal v roce 2012 a moje nové koncertní album otevírá. Dnes už je zase dost jiná, ale pořád pro mě i publikum zábavná," dodal muzikant.