S velkou energií, spoustou nápadů i radosti shrnula ústecká taneční skupina Marverci v úvodním předtančení na plese v sobotu 9. února vše, co parta Crazy Production, tým okolo kreativního Libora Zajíčka pro Ples severočeských patriotů za předchozích devět ročníků vymyslela.

Letos poprvé byl ples za tři a půl hodiny vyprodaný. Lepší dárek k narozeninám 10. Centropol plesu severočeských patriotů ústečtí příznivci akci dát nemohli!

Úvodní show připomněla, že už nám v Ústí zazpívali Alphavillle z Německa, Brit Chris Norman, pop latinou sál roztančil Lou Bega. Ples nás za ta léta vzal na Pařbu do Las Vegas, připomněl legendu Pana Tau, projeli jsme se vlaky Severem Čech, užili si adrenalin s agentem Bondem, zažili Kouzelnou noc i koncert italské pop legendy Umberto Tozzi. A velký sál Domu kultury v Ústí také duněl Hvězdnými válkami…

10. Ples severočeských patriotů
FOTO: Luxus, zábava a tanec. Ples severočeských patriotů v Ústí

„Za devět let jste spolu s námi udělali z Plesu Patriotů společenskou událost,“ nechal se na scéně slyšet Libor Zajíček, zakladatel plesu. Poté už v sobotu večer na scénu nastoupili Dvořákův orchestr Boom band i bavič Petr Rychlý - a zábava pokračovala. „Dobrý večer. Zatleskali jste mi a tak se mě teď už nezbavíte,“ smál se Rychlý a sypal z rukávu vtipy i hvězdy. Tou první byl Andrea Bocelli, Rychlý ho skromně na úvod odzpíval sám…

Boom Band, Nývltová, Machálková…

Boom band nabídl hit Marty Kubišové, Kamila Nývltová, která chystá album duetů s Pepou Vojtkem či s Leonou Machálkovou, připomněla Teď královnou jsem já. Milan Peroutka si od Muka půjčil baladu Tančíš sama, Jiří Korn exceloval hity Miss Moskva a dávnou Yvettou.

Na Plese severočeských patriotů nabídli nejvíc hitů Vladimír Hron, vsadil na nejlepší písně Queen v čele s geniální Bohemian Rhapsody. A hodně také překvapil právě Petr Rychlý, když zpíval své úspěšné hity z Hlasu: Neckářovu Půlnoční, Hegerové Čerešně, Kohouta od Jana Nedvěda a ve finále Pohodu od Kabátu.

Richard Krajčo: Jakej Most? Dycky Ústí!

Kapele Kryštof pak patřil finálový hodinový mejdan ve Velkém sále Domu kultury v Ústí s písničkami Inzerát, Padáky, Zatanči, Vteřina a Obchodník s deštěm, kterého zpíval slovo od slova celý sál. Cestu ovšem zazpíval bez Tomáše Kluse, se kterým se už dávno Richard Krajčo dávno nekamarádí. Škoda. A nakonec Krajčo, který měl sice po lyžování pochroumanou nohu, ale a přesto koncert odzpíval i odskákal dokonale. Mimo jiné potěšil město nad Labem: „Dycky Ústí! Já nevím, co maj všichni s tím Mostem, když Ústí je tak hezký!“

"Úžasní byli dnes Milan Peroutka, Dara Rolins, Leona Machálková i Jiří Korn,“ shodly se kamarádky z Krupky Jana Babůrková a Karolína Loudová. A Eva Soukupová z Povrlů dodala: "Nejlepší zpěváci dnes byli Korn s Hronem. Být to jen na mě, tak právě Vladimír by mám mohl zpívat hity Queen po celý večer!"

Maturitní ples ústecké střední zdravotnické školy
OBRAZEM: Pomáda, rockeři i groteska. Mladí zdravotníci měli svůj maturitní ples