Mohli jako přípravu na nedělní odpoledne v Letním kině v Ústí nad Labem vytáhnout ze šuplíků cédéčka zmíněných interpretů a pustit si jejich hity v očekávání velkého odpoledního a podvečerního mejdanu s Evropou 2 a jejími dýdžeji.

A pak to v největším amfiteátru Čech skutečně vypuklo. To už ale jen nápis na kase e kina sliboval: Vstupné je dnes 990 korun. A přesto byl amfiteátr slušně plný. I když na Labské léto neboli Radiofest bývá zaplněn ještě více.

„Hele hele, těšil jsem se na tebe,“ vítají se v kině dva možná čtyřicetiletí páni s kamarádkou. A chválí jí pěknou ledvinku.

Ve frontě na pivo potkávám dámu asi třicetiletou, Šárku ze Štěpánova od Bíliny. Jak viděla, že je v Ústí akce Ústecké Devadesátky, řekla si, že přítele do Ústí vytáhne. Koupila mu lístek a vyrazili. „Moc takovou hudbu nemusí, ale je tu se mnou rád,“ prozradila. Bavili ji už Milli Vanilli na úvod. „Názvy skladeb neznám, ale ty melodie, nostalgie a atmosféra, užila jsem si,“ přiznala.

Sklapfest 2019 v Chabařovicích.
FOTO: Koupaliště v Chabařovicích rozduněl SklapFest v čele s Motorbandem

Sestry Jana a Lenka přijely až z Klášterce. „Máme tuhle hudbu rády, vždycky nás bavila a dál baví,“ shodly se. Těšily se třeba na kapelu East 17. A nadšením nešetřili ani kamarádi z Povrlů a z Děčína. „Těšíme se na 2 Unlimited, poslouchal jsem je dřív,“ přiznal mladší kluk.

Dáma z Teplic si pak užívala hitů dvojice Captain Jack. "Dobře se na ně paří, a ty hity,“ mávala vlaječkou Captain Jack, kterou jí dala zrzavá zpěvačka dua.

A mně se vrátila nostalgie, když Captain začal hity, které česky přezpívali svého času Šmoulové. To byly časy…

Setkání rodáků z Roudníků.
FOTO: Rodáci z Roudníků zpívali, tančili a chválili Jarku Račákovou