Česká pohádka nemůže končit špatně a tak se Honza na zámek vrátil v přestrojení a nabídl zlé princezně začarovanou hrušku. Když ji vyrostly na hlavě rohy, to byl panečku pořádný malér. Slavní doktoři bezradně kroutili hlavami!

Ještě, že Honza měl dobré srdce. Vyléčil tu nezbednou holku se zlatou korunkou na hlavě s podmínkou, že mu vrátí kouzelnou píšťalku. Jak to udělal? To přeci ví každý malý kluk v Tisé a okolí. Kouzelných hrušek měl v košíku totiž víc. Ta červená ji uzdravila. Ve finále na létající koberec však nepozval princeznu, ale její komornou. Ta byla moc hodná........

U vchodu stála usměvavá Anička Salabová a k lístku za dvacku přidávala červenou tombolu. Děti to už znají a po představení se už těší na losování.

Prohlídky zámku spojené s ochutnávkou oblíbených pokrmů Žofie Chotkové.
OBRAZEM: Na zámku v Březně se mlsalo. A nechyběla ani noční prohlídka

Tohle loutkové představení je vůbec zvláštní. Začíná se písničkou, o přestávkách se soutěží a na závěr nastoupí před děti všichni šikovní vodiči loutek, kteří jsou během pohádky ukrytí za oponou.

Přestávky tentokrát moderovala Milena Ritschelová a pomáhala ji Vlaďka Petrovová. Především hadí závod byl dramatický. Všechny ty krásné písničky pro Skaláček připravuje Mirek " Hugo" Pružinec. Dokonce došlo na taneček a nejen děti se moc snažily.

Tahle parta je prostě úžasná. Nevěříte? Udělejte si výlet do skal a navštivte divadlo Skaláček osobně. Já tam byl, kouzelnou studánku okusil, herce pochválil a na příští představení kamarády naložím. Hraje se většinou poslední neděli v měsíci, začátek v 15:00. Předškoláci ještě číst neumí, ale malým hercům na nitích oni rozumí.

Ilustrační foto
Trochu se ochladí, ale babí léto bude u nás panovat dál, tvrdí meteorologové