Workshop byl součástí česko-německého projektu „Maska, kostým, loutka," podpořeného EU. „Divadlo absolvovalo jeden workshop v SRN, kde jsme představení odehráli. S německými kolegy ho ale uvedeme i v neděli na oslavách," těší se Tomáš Alferi. Tedy muzikant, který sám do Rozmáňa už jako dítě chodil.

Popisuje, jak dnes Rozmáňo vnímá, jaké je: „Jsme divadlo pro děti a jejich rodiče, tetičky, strýčky… Jsme loutkové divadlo 21. století. To znamená, že hlavním jevištním prostředkem a nástrojem je loutka, objekt, loutkovitost," popsal Tomáš Alferi, jehož hudba scénická i písničky představení Rozmáňa už roky zdobí. Ilustrují. Zpestřují.

A co mosteckému Divadlu rozmanitostí k narozeninám přeje? „V Čechách máme takovou vlastnost, slavíme kulatá výročí, ať to jsou pětky anebo nuly. Ale ona se i ta pětka kulí, když díte dostane pětku, přinese domu kuli. Divadlu rozmanitostí tedy přeju další úspěšná léta, minimálně aspoň zase těch pětadvacet let," prozradil principál. Sám je uměleckým šéfem Rozmáňa, šéfuje dva roky, ale členem jeho týmu, hudebním dramaturgem i hercem, už je zde již déle než deset let.

25. let Divadla rozmanitostí:

neděle 21. října

15.00 slavnostní program Na jevišti vystoupí herci DR s kabaretním pásmem plným skečů, gagů, scének a písniček

Po přestávce představí DR výsledky česko-německého projektu „MASKA, KOSTÝM, LOUTKA Kriebstein / Most 2012". Děti ze ZUŠ v Moskevské ulici (Most) a klienti ÚSP Janov zahrají Červenou Karkulku. Závěr asi 16.30

18.00 před Divadlem rozmanitostí (pod širým nebem) s kolegy z Ehrenbergu (SRN) představení Tři satyrové, které DR již v rámci projektu hrálo v Německu. Déšť? Jevištěm DR.

20.00 ve foyeru Rozmáňa společné posezení, pohoštění, dobrá nálada. Zahraje mostecká hudební skupina Genius Loci