Premiéra jako hrom. Ústí má za sebou uvedení nového muzikálu Elixír dobra a zla. Závěrečný potlesk zaplněného sálu kulturáku nebral konce. Společná věc se podařila. Největší radost z úspěchu měli hlavní protagonisté – studenti Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala a děti ze Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Pod Parkem.

Dobře to dopadlo

V pohádkovém muzikálu se snoubí krásné písně od autora projektu Václava Nováka. Pro novinku složil šest písní. „Už se mi nechtělo platit Ochrannému svazu autorskému,“ utrousil před představením student druhého ročníku Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně.

Nakonec, i díky pohádkové múze, má muzikál šťastný konec. „Ještě v neděli jsem si vůbec nebyla jistá, jak to dopadne. Myslím si ale, že se dali všichni dohromady, zamakali. Soustředili se a začali dělat to, co mají. Dopadlo to dobře,“ zkonstatovala po představení amatérského souboru pedagožka Olga Sosová.

Ve svém živlu

Největší radost měly ze samotného hraní děti ze Speciální školy na Severní Terase. Jejich nadšení a zapálení do hraní a zpívání neznalo mezí. „Měl jsem trému, ale jinak se nám hrálo a zpívalo krásně. Nejvíc se mi na tom představení líbil ten konec. Písnička Loď když se potápí. Tam jsme zpívali úplně všichni kousky veršů,“ dodal spokojený třináctiletý Pavel Zajíček.

V roli prince Jakuba se pro změnu představil gymnazista Adam Vostárek. „Dojmy předčily mé očekávání. Bylo to lepší, než jsme všichni čekali. Představení jsme zkoušeli od září loňského roku. Vzhledem k tomu, že se na tom muzikálu podílejí dvě školy, nacvičovali jsme text a zpěv po škole. Vždy tak na dvě hodiny. Měli jsme i delší souvislejší soustředění, kdy jsme na tři dny vyjeli s dětmi do přírody a tam se zkoušelo,“ uvedl představitel jedné z hlavních rolí.

Padoucha a záporného hrdinu si zahrál devatenáctiletý Lukáš Brabec ze Střední školy stavební a technické. „Loni jsem hrál v muzikálu Vlasy. Je mi fajn, když můžu alespoň takto pomáhat postiženým dětem. Je mi mezi nimi dobře. Jsou upřímní a bezprostřední. Jsem na ně pyšný,“ chválil Brabec, který si v muzikálu zazpíval duet i sólo.