Americký zpěvák a hudebník, kterého si fanoušci pamatují spíše z jeho působení v kapele Dan Reed Network, která zavítala do Prahy v roce 1990 jako předkapela slavných Rolling Stones, zůstává na hudebních pódiích i dnes.

Rodák z Oregonu žije už 10 let v Praze a zná se dobře s hudebníkem Justinem Lavashem, který bydlí v Teplicích. Právě z jejich vzájemného přátelství vzešla pozvánka na sever Čech.

Zdroj: Youtube

V neděli od 15 hodin jste mohli slyšet legendárního Dana Reeda v Městských sadech v Ústí nad Labem na akci Malý Hamburk.

Ulice Na Okraji, vybydlený chátrající panelák.
Ostudy Klíše. Podívejte se, která místa kazí vzhled ústecké „nej“ čtvrti

Počasí v neděli Danovi nekáplo do noty, a tak účast na jeho vystoupení byla celkem slabá. Lidé postupně začali přicházet až okolo půl čtvrté, kdy se počasí ustálilo.

Kosmopolitní hudebník Dan Reed strávil významnou část svého života cestováním, které ovlivnilo jeho hudbu i pohled na svět. Má za sebou mnohá koncertování po celém světě, stejně jako období klidu v tibetském klášteře.

V rozhovoru pro web United Islands říká: „Rok v Indii a tři roky v Jeruzalémě opravdu formovali mou hudbu a důvod, proč píši a vystupuji. Hudba je jednou z cest, která může přinést pozitivní energii a rozjasnit tento svět plný stínů“.

V Masarykově nemocnice v Ústí nad Labem roste stavba za téměř 1,4 miliardy korun. Hotová by měla být do konce roku 2023 a najdete v ní například moderní hybridní operační sál. Jedná se o největší investiční akci v historii Krajská zdravotní.
Podívejte se, jak roste v ústecké nemocnici nový areál za 1,4 miliardy

Další, kdo na Malém Hamburku vystupoval byla dvojčata „20minutes,“ která se jmenují podle rozdílu v čase narození - Simona a Denisa Katzer.

A od 17 hodin se představila ústecká punk-rocková skupina Idio Idio.

Na Malý Hamburk se můžete těšit zase příští neděli od 15 do 18 hodin v Městských sadech.

Adéla Stejskalová