Všechna hudební představení se konají v kostele Nanebevzetí panny Marie v Církvicích. „Zájemci se k nám mohou dostat autobusem číslo 17, který v Církvicích končí," upozorňuje Helena Beranová z pořadatelské Církvické kulturní společnosti.

Hned první koncert, který se uskuteční již tuto sobotu, je opravdovou lahůdkou. Těšit se můžeme na černošské gospely v podání Lee Andrewa Davidsona. Zpěváka doprovodí Vít Fiala na kontrabas a Radim Linhart na klávesy. Začátek je naplánovaný stejně jako u všech jarních koncertů na 16.15 hod.

SLADKÁ FRANCIE

Seriál pokračuje 14. května narozeninovým koncertem Věry Páchové a Daniela Matouška s klavírním doprovodem Václava Krahulíka. O čtrnáct dnů později se představí dechový kvintet 4+1. Romantická kytara Jany Seidl Kindernayové doprovodí sopranistku Ivanu Bilej Broukovou v sobotu 4. června.

Do sladké Francie nás zavede poslední jarní koncert. V sobotu 25. června zazpívá Eva Kriz-Litková za klavírního doprovodu Milana Dvořáka. Vystoupení má výmluvný název Zlatá éra francouzského šansonu. Od září budou Hudební Církvice pokračovat podzimní částí. Během ní proběhne například klavírní recitál Luďka Havla či koncert ženského sboru Lusciania.