Špičky české hudební scény se ke vzniku Kafka Bandu nechaly inspirovat komiksovou adaptací nedokončeného románu France Kafky „Zámek". Na něm se společně podílel český výtvarník Jaromír 99, zpěvák Priessnitz i Kafka Bandu spolu s americkým scénáristou Davidem Z. Mairowitzem.

V podmanivém, působivém projektu Kafka Band se němčina proplétá s češtinou, recitace se zpěvem, rock s popem a folkem, či hospodským šramlem, jaký možná zimou prokřehlého zeměměřiče K. uvítal v románové hospodě U Mostu.

ZEMITÁ HUDBA SE PROPLÉTÁ S ANIMACÍ

Ve skupině se ke spolupráci opět sešli výtvarník a zpěvák Jaromír 99 a spisovatel Jaroslav Rudiš (autoři kultovní komiksové trilogie Alois Nebel), kteří vybrali a upravili Kafkovy texty inspirované přímo knihou.

Ke spolupráci si přizvali přední české hudebníky ze skupin Priessnitz, Umakart, Tata Bojs, ille a Lesní zvěř. Na kytaru hraje Dušan Neuwerth, na baskytaru a mandolínu a.m.almela, na klávesy Jiří Hradil a na bicí a perkuse Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth.

Zemitá, mrazivá, ale ve stejné chvíli křehká i něžná hudba se proplétá s animovanou videoprojekcí od VJ Clada. Vychází z komiksu Zámek, vtáhne diváky do děje vystoupení. Zajímavé bude, že se koncert odehraje v sále, kde Činoherní studio hrálo Kafkův Zámek v režii Filipa Nuckollse s Janem Jankovským v hlavní roli.

SPOJENÍ BJÖRK, NICO A JONI MITCHELL

Jeden z nejvýraznějších hudebních objevů Evropy. Surrealistické spojení Björk, Nico a Joni Mitchell. Tak vidí kritika uhrančivou švýcarskou zpěvačku Sophii Hunger. Přijďte se přesvědčit ve středu od 20.00 do Národního domu.

Česko bavila před šesti lety, když tu předskakovala Eriku Truffazovi. Byly to její první koncerty v zahraničí. Zatím se ze začínající umělkyně stal jeden z výrazných evropských objevů.

Prodala přes 250 tisíc alb, vyprodává sály Evropy, Ústí představí své zatím nejvyzrálejší album „Supermoon" (v ČR Universal).

Ve Švýcarsku narozená autorka zpívá hlavně anglicky. „Jako PJ Harvey zamlada je těžké ji ignorovat. V novém CD je ukrytá síla. Je strašidelné, krásné," cení si Sophie vlivný britský hudební časopis Mojo. Ignorovat ji sice můžete, ale víme: Pak si to jistě budete vyčítat.