„Téma našeho květnového koncertu v Trmicích, programu nazvaného Májové variace, bylo předem dané: Láska. Repertoár jsme si připravili pestrý, zazní skladby od Vivaldiho a Mozarta přes Bizeta a Sain-Saensa až po Gershwina a Nino Rotu. Tedy hudba napříč staletími od baroka až po současnost. To proto, že láska je věčná," řekl pro Deník Vladimír Gončarov.

Během krátké doby na Ústecku s manželkou vystoupí již podruhé. Působivý koncert Metelice, vystoupení postavené také na ruských lidových písních, které jsou oběma interpretům blízké, hostil předminulou sobotu Congress Hotel Clarion v centru Ústí.

„Na zámku v Trmicích jsme měli koncert již loni a bylo to nádherné. Místní knihovnice pani Součková je výborná hostitelka a skvělý člověk. Kdyby takových lidí bylo více, kultura by na tom jen vydělala," řekla Inna Davidenko. „S láskou vzpomínáme i na inteligentní dámy z Trmického klubu seniorů. Na další návštěvu zámku už se moc těšíme," shodli se Inna s Vladimírem, oba plní hudby a emocí.

Ale ani v úterý 21. května dopoledne nezůstanou prostory termického zámku ztichlé. S velkou radostí uvede knihovnice Vlasta Součková v kamenném sále zámku autorské čtení spisovatelky knih pro děti Martinou Drijverovou  a setkání s ilustrátorem Vojtěchem Otčenáškem. Oba se setkali při práci na knize „Tajemný kůň". Program pro žáky ZŠ Trmice začne v od 9.00.

„Nová poutavá knížka určená dětskému čtenáři přibližuje památky sedmi největších českých měst. Logicky zde tedy nemůže chybět ani Ústí nad Labem a jeho blízké okolí. Hrdinka knížky holčička Una pátrající po černém koni, tedy více prozradí o zámečku Větruše, skále Vrkoč či hradu Střekově," doporučuje knihovnice titul nejen žákům prvního stupně ZŠ Trmice, ale i malým čtenářům Deníku či jejich rodičům a prarodičům jako dárek třeba ke Dni dětí.

Na 5. června pak od 16.30 zve knihovnice na užitečné a poučné setkání s odborníkem na přírodu Stanislavem Peleškou. Jeho beseda se jmenuje Zahrada bez chyb, omylů a bez chemie.