Rozkošná, zábavná i tu tam trošku ulítlá Zuzanka v netradičním dresu a její dva spoluhráči Petrové spolu se svými ženami i dítky do posluchačů nasypali báječné folk rockové i další vtipné, ba i odvázané písně, jaké se v Ústí nad Labem jen tak často nevidí a neslyší. Ta nejčerstvější vznikla dokonce až ve středu na zkoušce a věřte či nikoli, je holdem i oslavou nápoji v Ústí dosti tradičnímu i veskrze oblíbenému – ano, pivu!

Odvázaný song Mejdan v lese zabodoval nejen předminulý víkend na Severní Terase na slavné Interportě, ale také tentokrát u pestrého publika v KoloCafé. A to jsme ani ne v půli léta; hned další pátek nás tu totiž očekává další odvázaná ústecká partička Funky Town, jak parta muzikantů překřtila své vlastní, veskrze rodné město Ústí nad Labem. Mladí nadšení muzikanti nabídnou disco, funky, dance, soul, jazz a mnohé další fajn hudební radosti.

Páteční večer v areálu ústeckého T-Clubu
FOTO: Ústecký T-Club nabídl promítání jako v letním kině, drinky a dobroty

Ale ještě zpět do pátečního podvečera 16. června, kdy trochu pršelo a trochu lilo. Petr Rathouský, kytarista a zpěvák trojky Fridrich a Fridrich, dost dopředu Úseckému deníku prozradil, na co se můžeme těšit. Přesto zbylo jedno překvapení - trojka si přizvala ještě svého "studiového" bubeníka a barmana, a koncert tak dostal zase jinou chuť. Bubnovat přišel též Honza Procházka, sličné Zuzky bratranec, schopný muzikant. 

„Z těch starších věcí jsme hráli písničky: Hvězdička, Salvator, Schizofrenik, Popleta, Požitkář, Inkognito a Ňamka. No a z novějších krom již zmíněných Svíčková láska, Zub, trochu jiné Stánky, Karel zapomněl, Zkrocení zlé ženy či Sportovec. A ještě také zábavné kousky Nela, Fotoreportér, Dobrá rada, Kocovina a ve finále Stopem. Bylo to zkrátka na labské náplavce celé báječné, skvělý páteční večer, vážně! Díky moc," shrnul repertoár koncertu i s poděkováním Petr Rathouský.