Chronologicky první z velkých v kraji letos zve VÁCLAV NECKÁŘ se skupinou Bacily na svůj nový koncertní program „Mezi svými" už ve středu 20. ledna od 19.00 do Městského divadla v Děčíně. „Zahrajeme písničky ze stejnojmenného alba i klasické hity Václava," řekl Deníku Jan Neckář, šéf Bacilů.

DAN BÁRTA s hard rockovou skupinou Alice, se kterou se v 90. letech proslavil, vystoupí v rámci výročního republikového turné ve čtvrtek 28. ledna v Městském divadle v Chomutově.

Na show „50 let na scéně" do Sportovní haly v Mostě láká v úterý 22. března HELENA VONDRÁČKOVÁ. Už tam se ale nejspíš bude těšit na pobyt v USA, kde si pobude od 28. března až do 2. května.

Návrat No Name

Osobně se ale více těším na návrat slovenské pop rockové party NO NAME ve čtvrtek 24. března od 19.30 do Ústí. Evidentně tomuto tradičnímu zahraničnímu Českému slavíkovi jeho ústečtí fanoušci rozumí, protože se nám po úspěšném koncertě na festivalu Labské léto loni ve finále prázdnin vrací. A to nejen v plném nasazení, ale i s albem „S láskou" (BrainZone, podzim 2015) a taktéž s předkapelou Všichni svatí.

Že je dnes stále po kapele KRYŠTOF hlad, i když nevyhrála Českého slavíka 2015 ona, ale Kabát? To dokazuje fakt, že celé její Kryštof Srdcebeat Club Tour a tedy i koncert ve středu 30. března v DK Ústí k albové novince „Srdcebeat" bylo vyprodané v listopadu 2015 za jediný den. Kdo si pospíšil či měl štěstí, Richarda Krajča a spol. uvidí v kraji pouze v Ústí ve finále března.

Hot-jazz i Plzeňáci

Plzeňská pop parta MANDRAGE si to namíří v sobotu 16. dubna do DK Ústí, kde hraje od 21.00. Do krajské metropole tak zavítá jejich republikové turné „Všechny Kočky tour". Představí tak nové album Mandrage, které vyšlo loni na podzim.

Úterý 19. dubna od 19.00 bude v ústeckém Severočeském divadle patřit pestré swingové show šoumena ONDŘEJE HAVELKY a jeho orchestru MELODY MAKERS s novým programem „Nás to tady furt baví", lehce popírajícím název jejich poslední CD s dobovým hitem „Mě to tady nebaví." Vždyť on se hot-jazzový Ondřej vždy tváří pozitivně.

Hvězdou ÚSTECKÉHO MAJÁLES v sobotu 7. května od 14.00 v Letním kině v Ústí budou hitoví CHINASKI, ale těšit se tu lze i na mnohé další. Vedle Michala Malátného s kapelou tu zahrají také Jelen, Horkýže Sliže, UDG představí živě nové album. A navrch Vladimír 518, Atmo Music, Sebastian a Voxel + překvapení na afterparty.

David, Kryštof…

Že to stačilo? Ani náhodou, 24. června v Letním kině v Ústí zazpívá MICHAL DAVID, ale navrch ještě pobaví kraj řada festivalů. Třeba Útulek fest, Pivovarské slavnosti, do Kadaně na Vysmáté léto míří 26. června i KRYŠTOF