Program „S nebývalou ochotou" představí v pátek 7. prosince v Domě kultury Teplice s kapelou Petra Maláska a ta samá ji doprovodí ve středu 19. prosince v Severočeském divadle v Ústí. Lístky zatím jsou.

Také Milan Hein

„V roli hosta se zde představí Milan Hein, vstupenky nabízejí předprodeje v Ústí (prodejna Bontonland, informační středisko na Mírovém náměstí i v síti Ticketstream," uvedl pro Deník Martin Beneš, který Martu zve.

Dříve čeká zpěvačku a velkou ochránkyni zvířat křest nové knížky. Jmenuje se jako ona: „Marta Kubišová" (nakladatelství XYZ).

Křest v Ungeltu

„Křest se odehraje ve čtvrtek 29. listopadu od 16.00 v Divadle Ungelt. Krom protagonistky budou na místě i kmotři novinky, Martina dcera Kateřina Moravcová, herečka Chantal Poullain a Milan Hein plus další osobnosti. Ty však jsou pro paní Martu překvapením, nelze prozradit," uvedla Radka Potměšilová, mluvčí Albatros Media.

Držitelka tří Zlatých slavíků, členka legendárního tria Golden Kids, interpretka hitů Loudá se půlměsíc či Modlitba pro Martu i signatářka a mluvčí Charty 77… Více o tom, jakými životními a profesními rolemi Marta Kubišová prošla a jakými žije dnes, řekne biografická publikace jedné z nejvýraznějších osobností pop music uplynulého půlstoletí.

Kniha barvitě popisuje jeden z nejdramatičtějších osudů posledních pěti desetiletí. Ohlíží se sama zpěvačka, ovšem bez patosu. „Myslíte, že by mi pomohlo, kdybych byla bolestínská a litovala se? Tím nikdo z nás nic nevyřešil, ani to člověka nikam neposune. Těch 20 let je prostě provždy v nenávratnu," vysvětluje v knize.

Ta Zlatá šedesátá

A 6CD box, kolekce toho zásadního, co v 60. letech dáma příjemně ochraptělého hlasu zpívala? Už podtitul „125 písní pro Martu" mluví sám za sebe. Vedle tří CD singlových nahrávek (Singly 1963 - 1967, Singly 1967 - 1969 a Singly 1968 - 1970 tu jedno cédéčko patří hitům Karla Svobody a Bohuslava Ondráčka, speciálně zaměřené je též CD Filmové a vánoční písně, doplněné raritami.

Nechybí na závěr jediné album Marty z tehdy, úžasné LP Songy a balady + navrch opět bonusy. Raritní zde jsou vůbec poprvé vydané studiové a koncertní nahrávky (1965 - 1968) i booklet (24 stran), připomínající, co o zpěvačce tehdy psal tisk a jak na ni příznivci reagovali.