Na oblíbené lidové slavnosti se vstupem zdarma, jedné z největších na severu Čech, hraje Laura na scéně za Domem kultury Teplice v sobotu 25. května od 18.00, po Druhé trávě a před Trabandem. Na dalších scénách Lázeňské jí právě mají konkurovat Jana Koubková Quartet či domácí hardrocková legenda Aku Aku.

Zazní hity Laury Bezcenná slova, Nebudeme, Rytmus i Žár trvá, bez nich to nejde. „Publikum se může těšit i na novinky. Pomalu je točíme na novou desku „Továrna na sny", stejně se jmenuje videoklip, který lze vidět na YouTube.com či na našem webu www.laura.net," řekl pro Deník Karel Šůcha, zakladatel, baskytarista, kapelník a autor většiny hitů Laury a tygrů. V ní na postu hlavní zpěvačky rok zpívá atraktivní Katka Tomsová z Jirkova.

Co je u Laury nového?
Karel Šůcha: Asi před 14 dny jsme vydali nový singl „Bambus". Už je v rádiích, dá se říci, že od revoluce je to poprvé, co vydáváme samostatnou písničku. Dřív jsme vydávali alba, teď jsme chtěli zkusit, co to udělá, přijdeme-li s jednou písní.
„Bambus" ve stylu dřevního ska bude na naší nové desce „Továrna na sny", na níž děláme už skoro 2 roky. Repertoár je vybraný , ale hledáme cestu, jak vše co nejlíp natočit, aby to znělo živě, moderně, technicky dobře, zajímavě, kompaktně, svěže, spontánně. Natočených už máme zhruba devět písniček ze čtrnácti, ale asi natočíme stejně všechny znovu.

Zdroj: Youtube

To jste na sebe moc přísný. Ale pokud vím, bylo to tak vždy…
Já to vnímám takto: Kapela hraje 25 let, teď máme hodně dobrý, přístupný a veselý materiál, aby se deska povedla. Takže až si budu myslet, že jdu správným směrem, natočíme ji. Možná se dokonce vrátíme zpátky do kina v Řevnicích, kde už jsme točili živě a které má skvělý zvuk. Jen možná budeme točit kombinovaně. Tedy tak, aby to znělo zajímavě pro nás i pro rádia, aby nás hrála. Ale když nebudou, co naděláme? Určitě se tedy kvůli tomu nerozpadneme.

I „Bambus" tedy bude klip?
Určitě. Právě jednáme se dvěma režiséry, nechci ale prozrazovat víc, protože nevíme, jak to dopadne. Chceme ale, aby byl pokud možno v červnu videoklip na světě.

Které novinky z chystaného CD tedy zazní na Lázeňské?
Z nich umíme většinu, ale pět si jich ještě „schováváme" až na premiéru nového programu. Takže během naší hodinky v Teplicích bude polovina z „Továrny na sny", třeba Zdrávas Mária, U zrcadla a singlový Bambus…

Celý rozhovor čtěte v tištěném středečním Deníku!