Již v sobotu 14. 5. kino obsadí hudebně adrenalinový program UL-Let fest a v neděli 15. 5. UL-Let dětem; 16. 18. je tu filmový festival též válečných snímků, start je ve 21.00. No a v sobotu 4. června zde hudební festival Porta oslaví své 50. výročí.

TĚŠTE SE NA LÁZEŇSKOU

Ústecký majáles začal koncert děčínské vítězky SuperStar Sabiny Křovákové. Podpořit ji přišli fanoušci i její prarodiče; uvidíme ji ale také 28. května na zahájení Teplické lázeňské sezony.

Nepřijel písničkář Pavel Callta. Na Facebooku se omlouval, že by nestihl plánovaný přejezd z akce na akci. Fanynky těšil liberecký Sebastian s tříčlennou kapelou. „Klip k nové písničce Až na to přijde zveřejníme za dva týdny," slíbil a zazpíval ji. Jeho hity znaly fanynky nazpaměť podobně, jako ty od ATMO Music.

Také s mladým písničkářem Voxelem se publikum po koncertě fotilo, vlastně nikdo z interpretů této pozornosti, selfie a podepisování nezůstal ušetřen. „Počasí je paráda, užívám si tu," smál se mladík v kloboučku.

JELENI SE JEŠTĚ VRÁTÍ

První hvězda majáles, Jelen, začali novým hitem Vlčí srdce z chystané desky. Zabili Jelena a dali i Magdalénu.

„Do tohoto amfiteátru se vracím se skvělými pocity. Tady jsme kdysi měli jeden z našich prvních velkých fesťáků, Labský léto, rádi vzpomínáme, každý rok je to lepší a lepší. Lidi jsou tu úžasní, vždy reagují. Naše druhá deska by měla vyjít začátkem října, doufám, že pak dorazíme znovu a novinky předvedeme v plný kráse," řekl Deníku Jindra Polák, lídr i zpěvák kapely.

Vladimir 581 dost sázel na repertoár svého tria PSA. „Užil jsem si ho tu dnes maximálně, nikdy jsme na něm samotným nebyl. Jen na PSH ve Vroutku na Rock for Churchill," řekl Daniel z Podbořan, student ústecké Univerzity J. E. Purkyně.

UDG ATOMOVÍ I GUMOVÍ

UDG nezapomněli na hit Zamilovaná, Zpěvy deště a Atomy, svůj zbrusu nový singl, Intergalaktickou či vypalovačku Magnety; tyto tři ze své nové desky „Emotikon". Když spustili „na vodu", respektive na ruce publika dva gumové čluny, a posadili do nich dívky, zněl k tomu hit Ruská raketa. Skvělá show pro publikum!

Horkýže Slíže, slovenští punkoví vtipálci, na které se těšila i Sabina, nás zasypali hity Malá Žužu, Silný refrén, Maštaľ, Mám v… na lehátku.

CHINASKI: TO BYL POHLED

Finále akce se světelnou i hitovou show patřilo pop rockovým Chinaski. Zahráli nám Každý ráno, Vedoucího, Vrchlabí, Dobráka od kosti, Milion dolarů a Tabáček, ale i Stížnost na život a Punčocháče.

„To byl tedy pohled," chválil zpěvák kapely Michal Malátný publikum, které ve tmě ke konci rozžalo stovky zapalovačů bludiček.

Fotogalerii a video z Ústeckého majálesu si prohlédněte zde: Ústecký majáles přilákal tisíce lidí